Wpis z mikrobloga

#ike #bossa #gielda

Gdybym kupował zagraniczne akcje/etf, to opłata jak rozumiem to:
- prowizja (0,29%, min. 19zł) + koszty przewalutowania (ok. 0,2%)

Wiem też, że 3 przewalutowania w ciągu roku są bezpłatne, pytanie tylko bezpłatność aplikuje się wyłącznie do przewalutowań "zleconych ręcznie", czy też do "automatycznych" przewalutowań które dzieją się przy zakupie zagranicznych akcji za PLN ? Testował ktoś ?
  • 8
  • 0
@card_man: Do przewalutowania, które dokonuje się niezależnie/osobno od zakpu akcji trzeba składać dyspozycję.

Ale tutaj pytałem o przewalutowanie które dzieje się w momencie kupowania ETF w USD za PLN (tutaj rozumiem że przewalutowanie dzieje się bez dyspozycji, oddzwaniania maklera) - czy takie przewalutowanie też jest bezpłatne trzy razy w roku
Ale tutaj pytałem o przewalutowanie które dzieje się w momencie kupowania ETF w USD za PLN (tutaj rozumiem że przewalutowanie dzieje się bez dyspozycji, oddzwaniania maklera) - czy takie przewalutowanie też jest bezpłatne trzy razy w roku


@oseri: Opłata 0,19% min 49zł to dodatkowa opłata za operację ręcznego przewalutowania. Nie ma ona zastosowania przypadku wymiany automatycznej (w ramach zlecenia zakupu aktywów), więc i nie może być tu mowa o limicie ilościowym.
@card_man: a przy tym zwolnieniu z oplaty przy 3 przewalutowaniach recznych rocznie powinna byc informacja ze bedzie za darmo? na tej stronie mam tylko informacje ze oplata to 0.19%, min 49zl