Wpis z mikrobloga

@TheSznikers No to mi pierwsze na myśl przyszło. Ale to kompletnie bez sensu. Bo prawy tłoczy zimne z pomieszczenia. Dolne tłoczą ciepło z GPU. Składowa wypada ci na lewy górny róg obudowy zarówno z dołu i prawej, jak z górnej i lewej. Masz dwa strumienie powietrza które ci się mieszają na CPU. Zakładam że to znacznie obniża wydajność całego układu.
  • Odpowiedz
@TheSznikers: to troche slaby jest taki uklad bo powietrze z gornego wentylatora na froncie od razu ucieka do gory nie chlodzac zadnego podzespolu albo przynajmniej zmniejszajac ilosc powietrza. na gorze blizej frontu lepiej zrobic wlot niz wylot powietrza i nie przejmuj sie ludzmi ktorzy opowiadaja, ze cieple powietrze unosi sie, po to sa wentylatory zeby je nakierowac.
  • Odpowiedz
@TheSznikers: ten z tyłu obudowy, jeśli nie jest zsynchronizowany odpowiednio z wentylem z radiatora pod kątem przepływu, tylko przeszkadza. Dużo w tym wszystkim siedziałem, sam dużo kombinowałem i jedyne ważne wentyle to te frontowe, reszta jest praktycznie zbędna bo frontowe zrobią ciśnienie i powietrze samo będzie uciekać poza obudowę.
Może w naprawdę gorących zestawach dodatkowe wentyle robią więcej niż 1-3% różnicy ale to też nie jest takie hopsiup: najebię wentyli i
  • Odpowiedz
@TheSznikers: Polecasz procka? planuje przejść też z ryzena 3600 na 5800x3d
na nową generacje nie opłaca się chyba? na am5
ile dałeś za procka gdzie kupowałeś ?
  • Odpowiedz