Wpis z mikrobloga

Cześć. Tak z ciekawości chciałam popytać Was odnośnie pomysłu na biznes. Mieszkam w miejscowości, gdzie droga jest naprawdę ruchliwa, blisko mnie jest szkoła, kościół, duża ilość mieszkańców itp. W jednym miejscu stoi pusty budynek usługowy-handlowy na sprzedaż lub wynajem. I tak sobie pomyślałam, żeby założyć franczyzę typu żabka? Albo kawiarnie i kawa na wynos tylko. Bo miejsce na parking jest mały, ewentualnie na poboczu stanąć lub przy kościele jest darmowy parking.
Chętnie poczytam Wasze rady i proszę bez hejtu ;).
#franczyza #pomyslnabiznes #kiciochpyta
  • 15
@niegwynebleid szczerze mówiąc nie wiem jak dokładnie działa franczyza, ale właśnie siadam do tego żeby coś więcej wiedzieć. A czemu franczyza? Tak pomyslalam, bo ja ogólnie pracuje na etat, a żeby założyć samemu działalność to chyba będzie ciężko.
@Anonka99: jeśli liczysz na to ze kierowcy z ruchliwej drogi do ciebie zjadą to musisz mieć parking. Inaczej będą jechali dalej i zatrzymają się w kolejnej miejscowości u kogoś kto będzie parking miał. Ja jak jest z innymi sklepami i gastronomią w okolicy? Jest konkurencja? i co to znaczy dużo ludzi? Jakiej to wielkości miejscowość?
@ChempyTuj u mnie w miejscowości nie ma gastronomii. Od mojego domu tak z 3km jest sklep delikatesy centrum, ale maja tam mało klientów, a kolejny sklep dino tak z 6km. Cytując z internetu „Jest to najdłuższa miejscowość w województwie świętokrzyskim, położona 9 km na południowy wschód od Chęcin.”
@Anonka99: Popatrzyłem sobie na googlu na to, średnio to widze. Ten budynek już w 2021 był do wynajęcia/ sprzedaży, dodatkowo widać że był w nim wcześniej jakiś sklep i z jakiś powodów nie przetrwał. Dodatkowo miejscowość ma strasznie luźną zabudowę więc raczej nie bedzie dużo klientów z okolicy, bo nie jest to odległość spacerowa. Jak będą musieli wsiąść do auta to nie bedzie im robiło różnicy czy pojadą do ciebie czy