Wpis z mikrobloga

@Rozporek12: mnie się podobało to, że mogłem wzmocnić organizm bez obaw o kontuzje np. Złamania. Treningi są z fajnymi i ogarniętymi ludźmi, bo debile się szybko wykruszają. Jak ktoś wcześniej ćwiczył stójkę I się już zaczynał nudzić zmieniając boks na np. Muay Thai to parter będzie czymś zupełnie nowym o odświeżajacym bo uczysz się od totalnego zera
@siegel1984: @WirtualView a mentalnie ?

ja przechodzę przez swoją największą tragedie życiową obecnie i od września planuję wkręcić się w bjj. Mam nadzieję , że okaże się to skuteczną psychoterapią z fajnymi skutkami ubocznymi w postaci zwiększonej sprawności fizycznej.
@Rozporek12: poznasz masę nowych osób. Trening to tak naprawdę 20% robienie sobie jaj i gadanie o głupotach. Podczas treningu zapominasz o świecie. Jak się wkrecisz to znajdziesz w tym fajna pasje. Ja wypadłem przez pandemię ale czasem jeszcze wpadam na treningi i gada się z tymi ludźmi jakbyś non stop chodzil. Jak jesteś z Krakowa to polecam grapplingkrakow
@Rozporek12 bardzo sie wkrecilem ;D, dalo pokore, bo widać jak niektórzy niepozorni ludzie sa sprawni i zdolni zeby cie poskręcać, duzo funkcjonalności- nauczyłem sie stać na rekach, glowie, bardzo sie rozciagnalem no i bardzo fajnie wkreca po prostu ten sport, jak ci sie spodoba to wsiąkniesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Rozporek12

@siegel1984: @WirtualView a mentalnie ?


ja przechodzę przez swoją największą tragedie życiową obecnie i od września planuję wkręcić się w bjj. Mam nadzieję , że okaże się to skuteczną psychoterapią z fajnymi skutkami ubocznymi w postaci zwiększonej sprawności fizycznej.


daje dużo mentalnie, ponieważ w czasie treningu lub sparingów zapominasz o problemach dnia codziennego

sam nie mogłem się doczekać powrotu na matę po kontuzji bo był to doskonały sposób do odcięcia
@Rozporek12: tl;dr nie pomoże ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak masz odpowiednio duży problem psychiczny to zmuszenie się do treningów będzie jeszcze cieższe i obciąży Cię dodatkowym stresem (męcząc ciało i umysł).
Jasne, wysiłek fizyczny jest dobry dla mózgu ale BJJ jest bardzo intensywym wysiłkiem z dużą ilością interakcji z ludźmi (w przeciwieństwie do np. siłowni). Także jeżeli będziesz na siłach to zajebiście ale terapii nie zastąpi w