Wpis z mikrobloga

Mirki jakie pozwolenia trzeba na budowę czegoś takiego?

To tylko przykład, ale generalnie od dłuższego czasu chodzi mi po głowie że w dłuższej perspektywie fajnie byłoby coś takiego mieć i wynajmować. Mam względnie sporą działkę (rolna) w fajnej lokalizacji, tzn rodzice mają ale chętnie oddadzą, ale nie mam pojęcia w ogóle jak się do tego zabrać. Co by mnie interesowało to właśnie coś w stylu albo taki domek na drzewie, albo domek na 4-6 osób normalny stojący. Jak do tego w ogóle podejść? Jak oszacować koszty? Jakie pozwolenia są potrzebne? Itp?

Generalnie mam wizję w głowie ale nie wiem jak ją zrealizować. Docelowo to chciałbym takie ze 4 domki, do tego jakieś balie drewniane czy sauna, może jakiś park linowy w lesie obok czy coś? Podrzuci ktoś jakieś pomysły jak się w ogóle do tego zabrać? Nie muszą być konkrety ale choćby jakieś wziazowki gdzie szperać.

#budownictwo #budujzwykopem #kiciochpyta #budowadomu #agroturystyka
pepepanpatryk - Mirki jakie pozwolenia trzeba na budowę czegoś takiego?

To tylko prz...

źródło: Screenshot_2023-08-08-21-23-53-29_1c337646f29875672b5a61192b9010f9

Pobierz
  • 3
@pepepanpatryk: weź zorientuj się w urzędzie co możesz zbudować na działce a co nie. Czy masz warunki zabudowy na działkę czy jest mpzp. Ja na swojej działce chciałem postawić domek letniskowy, tak żeby #!$%@?ć to 10cm styropianu, zwykła wentylacja kominem a tu się okazało że nie mogę bo mam na działce warunki zabudowy takie że nie wydadzą wz na domek letniskowy/rekreacyjny. Czyli gdybym chciał coś zbudować to będę musiał iść w