Wpis z mikrobloga

Pytanie do fanów #fantasy - co polecacie dla kogoś kto przeczytał Pieśń Lodu i Ognia, Malazańska Księgę Poległych, Archiwum Burzowego Światła, Kroniki Nieciosanego Tronu, Władce Pierścieni (i Silmarillion), teraz Koło Czasu? Pewnie jeszcze coś przeoczyłem, ale te najbardziej oczywiste wymienilem. Co jeszcze z fantastyki jest dobrego do przeczytania? Lubię grube książki, z bogatym lore, najlepiej min trylogia? #ksiazki #czytanie
  • 14
@pierug92 Takeshi Cień Śmierci - Trylogia, Nibynoc - Trylogia. Antologia o Dorze Wilk - elementy romansu są ale nie jakieś męczące. Sagi: o Kociołku i o Madsie Vorteenie. Trylogie Materia Prima i Materia Secunda. Fajna była też Chąśba.
@marcez: Według mnie najlepszy jest właśnie środek. Tyle czekałem na te nowe części, że teraz ich nie przeczytałem, bo zdążyłem za bardzo zapomnieć poprzednie... Ale ogólnie, cały cykl każdemu bardzo polecam. A sam ze trzy razy zaczynałem pierwszy tom, zanim nie wsiąknąłem.
@pierug92: jak wyżej Meekhanskie pogranicze, Czarna Kompania (autor malazańskiej sam przyznał że się dosyć inspirował formą tego cyklu), Malowany człowiek, dwa cykle Breenta Weeksa - o pryzmacie i aniele nocy, może coś innego Sandersona? Pieśń krwi - Anthony Ryan, też fajny cykl. Albo Draconis Memoria tego samego autora? Może coś Gołkowskiego? Jest kilka książek o Zahredzie, albo Komornik (wulgarna, cytowanie memów czy ogólnie nawiązania do memiczności internetu ale spoko się czyta