Wpis z mikrobloga

@Aquamen: I znów zero merytoryczności, albo ad personam albo "na chłopski rozum". Żałosny jesteś chłopie, nie masz niczego na poparcie swoich bzdur a i tak uparcie w to brniesz. I pewnie wiesz doskonale że tak jest, więc weź się w miejscu zatrzymaj i przemyśl czy to co piszesz, co robisz, jak głosujesz ma w ogóle sens
@Cierniostwor: I powiedz cumplu jak ten płot i karabin sprawdza się na polsko-białoruskiej czy amerykańsko-meksykańskiej granicy? Zatrzymali uchodźców czy tylko zmniejszyli ich ilość?

Zabawne że nie powstrzymuje ich nawet perspektywa podróży przez ogarniętą wojną domową Libię gdzie ostatnimi czasy odbywają się pogromy na migrantach i wywożenie ich bez wody na pustynię (coś co postulują orły intelektu pokroju OPa). Tym co może zatrzymać migrację jest stabilny rząd w kraju ich pochodzenia gdzie
@Aquamen: Zresztą #!$%@?ć językowe kwestie, nie odnosisz się w ogóle do tego o czym się z tobą pisze. Ciągle migasz się od odpowiedzi na zadawane pytania, ewidentnie nie wiesz jak odpowiedzieć żeby wybronić swoje racje. Nie potrafisz udowodnić, że to w co wierzysz faktycznie ma sens. Niczego innego się nie spodziewałem.
@Wink: potrafisz udowodnić, że w ciągu 4,5 miliarda lat nie występowało na ziemi cykliczne ocieplenie? I czy potrafisz mi udowodnić, że to wina człowieka w chwili obecnej? Dlaczego ja mam cokolwiek udowadniać, skoro to ekoterroryści stawiają mi twarde warunki i każą zmieniać styl życia tylko ze względu na to, że oddycham? Chyba wam się coś pomyliło, to wy chcecie zmienić świat a nie ja, to ja powinienem zadawać pytania.
Dlaczego ja mam cokolwiek udowadniać, skoro to ekoterroryści stawiają mi twarde warunki i każą zmieniać styl życia tylko ze względu na to, że oddycham


@Aquamen: Masz na wyciągnięcie ręki dowody, możesz poczytać to: https://naukaoklimacie.pl,
zwłaszcza zakładka "fakty i mity" może Ciebie zainteresować.

GOV o dziwo też ma sekcję temu poświęconą: [https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/najwieksze-mity-o-zmianach-klimatu]

Już nawet głupi link do wikipedii ci podeślę: [https://pl.wikipedia.org/wiki/Zmiana_klimatu]

I czy przeczytanie tego coś zmieni?
I powiedz cumplu jak ten płot i karabin sprawdza się na polsko-białoruskiej czy amerykańsko-meksykańskiej granicy? Zatrzymali uchodźców czy tylko zmniejszyli ich ilość?


@Towarzysz_Moskvin: Mury znacząco zmniejszyły liczbę nielegalnych migrantów, czyli spełniły swoja rolę. Oczywiście należy je wzmacniać, rozbudowywać aby stały się jeszcze lepsze, ale kierunek jest dobry.
Do zera nie uda się zbić, tak jak rozbudowana policja i sądownictwo nie zbije liczby przestępstw do zera.
@Aquamen: Przecież temperatury mierzymy od XVII wieku już i jasno wykresy pokazują, że średnia temperatura globalna, zwłaszcza po rewolucji przemysłowej zaczęła rosnąć w zawrotnym tempie.

A z mierzonego okresu najcieplejsze lata przypadają na XXI wiek.

Do mierzenia temperatur z dawniejszych czasów należą np. paleoklimatyczne, badania słojów drzew, lodowców. Tego jest od cholery.