Wpis z mikrobloga

Mirki kolejne pytanie. Czy w umowie o pracę mogę podać miejsce zamieszkania inne od tego gdzie jestem zameldowany?
TLDR zameldowany jestem w domu rodzinnym, a w Krakowie wynajmuje chciałbym mieć urząd skarbowy z Krakowa żeby mieć KKM

#prawo #uop #przepisy #podatki
  • 4
  • Odpowiedz
@Nullek: tak, możesz. A nawet powinieneś. Poza tym teraz rozliczasz się gdzie chcesz (nie tam gdzie masz meldunek) wskazując w picie US.
  • Odpowiedz
  • 0
@MaJeM0: tylko chyba teoretycznie te dwa miejsca powinny być ze sobą tożsame a w takim przypadku nie są. Chyba że się mylę? W internecie jest pełno sprzecznych informacji ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nullek: od jakiegoś czasu rozliczając się z pita sam decydujesz gdzie mają iść twoje podatki. Stąd w okresie rozliczeniowym pełno reklam społecznych miast byś zostawił swoje hajsy im a nie powiatowym skąd większość ludności napływowej pochodzi i ma meldunek. Zamieszkanie a zameldowanie to są zupełnie inne kwestie. Generalnie powinieneś być zameldowany tam gdzie mieszkasz, zgodnie z ustawą, ale nie ma za to żadnych konsekwencji i nikt tego nie przestrzega. U pracodawcy
  • Odpowiedz