Wpis z mikrobloga

Przekierowałem przesyłkę do paczkomatu, żeby mieć szybciej. Okazało się, że "przekroczony gabaryt" i "przekierowanie anulowane".
Czy kurierzy od paczkomatów to są inni niż ci co jeżdżą po ludziach? Jest w ogóle jakaś szansa, że to dzisiaj dostanę, czy musi to odwieźć do oddziału i dopiero najwcześniej jutro inny ziomek to zapakuje?

#inpost #paczkomaty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przekierowałem przesyłkę do paczkomatu, żeby mieć szybciej. Okazało się, że "przekroczony gabaryt" i "przekierowanie anulowane".

Czy kurierzy od paczkomatów to są inni niż ci co jeżdżą po ludziach?


@RRybak: nie, ale jak paczka sie nie zmiesci w paczkomacie to jak to mają zrobić?
  • Odpowiedz
  • 0
@Anakee: ja się nie czepiam tego czy się mieści czy nie. Anulowali "przekierowanie" i mam info od bota z infolinii, że wróci na oryginalny adres.
Bardziej pytam o to jak to wygląda w praktyce - czy ten gość może mi to jeszcze dzisiaj przywieźć, czy paczka wraca i zaczyna dostawę od nowa "innym obiegiem", z innym kierowcą, w następnych dniach.
  • Odpowiedz
Bardziej pytam o to jak to wygląda w praktyce - czy ten gość może mi to jeszcze dzisiaj przywieźć,


@RRybak: nawet jak ma to jej nie wyda, bo paczka nie ma właściwego statusu w systemie.
  • Odpowiedz
@RRybak:
To zależy od organizacji w twoim rejonie. Formalnie kurierzy to zewnętrzna firma (podwykonawca), więc może być tak, że i do paczkomatów i pod adres wozi jeden kurier, a może być też tak, że to dwie osobne firmy (jedna odpowiada za dostawy do paczkomatów, a druga pod adres).
  • Odpowiedz