Wpis z mikrobloga

@Notabene: Wszyscy BHPowcy których spotkałem nie wiedzieli o czym mówią i na co patrzą. Może w kwestiach prawnych są obcykani, ale nie mają totalnie pojęcia jak wygląda robota. Nie zrozumcie mnie źle, w mojej firmie stoi to na prawdę na wysokim poziomie i jest mało zdarzeń, a ja sam wręcz "na złość" zatrzymuję ludziom maszyny jak mam coś naprawić, ale BHPowcy to lewusy. Niedawno BHPowiec obserwował jak chłopaki pod dachem robią
  • 1
@sierramikebravo

Stary, gadałem z wieloma ludźmi na różnego rodzaju hutach, masz w Gdańsku oddział pewnej huty, niech cię nie zmyli nazwa bo to tylko plac ze złomem xD, bhpowiec wysyłał wnioski o przydzielenie kary porządkowej chłopakom za robienie kroka nad kałużą xDDDDD, brzmi jak żart jednak to nie jest żartem.
Cały problem z BHP polega na tym że jest źle interpretowane i mocno przesadzone. Fajnie się patrzy z klimatyzowanego biura na ludzi ubranych w pełne BHP, na placu, w lato.


@Notabene: nie masz racji, to kwestia przepisów. Co z tego, że dostaniesz udaru z przegrzania, dostaniesz go zgodnie z przepisami.
Gdybyś miał wypadek, ponieważ pracodawca dopuścił Ciebie bez hełmu czy innych środków, ponieważ było gorąco to nie dość, że może mieć
bhpowiec wysyłał wnioski o przydzielenie kary porządkowej chłopakom za robienie kroka nad kałużą xDDDDD,


@Notabene: a to już kwestia przedsiębiorstwa, które za wszelką cenę chce mieć w statystykach 0 i nie dopuszcza faktu, że wypadki się zdarzają i może je wyłącznie ograniczyć, a nie wyeliminować. No, ale wtedy wskaźniki giełdowe by spadły.
@piratestorm: To wszystko prawda. Łącznie z bluzą kupioną w lumpie, bo z ubrań roboczych to janusz ma pojedyncze sztuki w gratisie od przedstawicieli handlowych i sam w nich na ryby jeździ.