Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budownictwo #budowadomu

mam działkę budowlaną blisko morza i chce sobie postawić jakiś domek letniskowy. i tak chodzą mi po głowie dwa pomysły

1
Jakiś domek holenderski za kilkanaście tysięcy.

2
zakup szkieletu domku typu Brda, zrobienie dachu ocieplonego wata.

https://www.olx.pl/d/oferta/konstrukcja-domku-letniskowego-brda-CID628-IDQna0B.html

i teraz zamiar jest taki że może będę pomieszkiwał tam czasami w zimie i pytanie co bardziej się do tego nadaje taka ocieplona Brda czy domek holenderski. no i czy taka Brda z drewna nie będzie gniła. kurde weźcie coś napiszcie bo mam dużo pomysłów i sam nie wiem na co się zdecydować. a może jakiś inny domek tego typ
jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69 - #nieruchomosci #budownictwo  #budowadomu 

mam działkę budow...

źródło: temp_file.png2490040762795057246

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69: Pierwsze czy to drewno z demontażu jest w dobrym stanie, jeśli tak to oczywiście można użyć. Natomiast materiały poszycia wyjdą w sporych cyfrach, bo to będzie dużo metrów kwadratowych.
  • Odpowiedz
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69: Super się na tym nie znam ale, blacha jakieś 30zł/m2, wełna 20cm jakieś 50zł/m2, dolicz folie, płatwie, płyty gipsowe od spodu 15zł/m2. Poniżej setki raczej nie zejdziesz, a z wykonaniem to bym liczył lekko 200zł. Czyli samo pokrycie domku 150m2 x 200zł masz 30 tys, a dojdzie wykończenie podłóg, instalacje też z 20tys, plus przyłącza, które mogą kosztować ogromne pieniądze. Pewnie, że można szukać okazji elementów odpadowych itp, ale i
  • Odpowiedz
@KollA: ja bym poszedł w ten domek holenderski, w środku masz pełne wyposażenie. Ceny zaczynają się mniej więcej od 20k-30k, wiadomo wszystko zależy jaki stan i jaki standard w środku. Wiem, że są domki całoroczne i sezonowe, być może te całosezonowe mają lepszą izolację i zakładam, że mogą być wyposażone w dodatkowe ogrzewanie. Więc skupiłbym się na całorocznych i problem z głowy.
  • Odpowiedz
@jeeeeeeeeeeeeeeeeeee69: i Brda i d. holenderski będą drogie w ogrzaniu. Do tego domek holenderski jest jak dla mnie klaustrofobiczny, jedyny plus to cena i fakt, że w dużym stopniu jest gotowy.

Kupując szkielet tej Brdy jesteś w stanie porządnie ocieplić i wykończyć i będzie to jakoś atrakcyjnie wyglądać, holenderka zawsze mi się kojarzy z biedawczasami.
Tylko licz się z sporym wydatkiem w przypadku Brdy, izolacja, konstrukcja, podłogi, obróbka od zewnątrz, stolarka,
  • Odpowiedz