Wpis z mikrobloga

hej Mircy i Mirabelki z #warszawa
mam pytanko o spory #remont mieszkania 50mkw w budownictwie z lat 70. ile może kosztować? chodzi o taki standard, żeby się miło żyło po prostu. nie chcę robić go najniższym kosztem, ale kwoty z internetu to tak od 1k/mkw do miliona więc pomyślałam, że zapytam przed wycenami ekip, żeby mieć jakiekolwiek pojęcie.

trzeba wymienić elektrykę, ale też zedrzeć co jest na ścianach, wyrównać ściany, zdjąć gumolit/płytki, ogarnąć nowe, zdjąć kasetony i zobaczyć co tam jest pod nimi. pewnie jeszcze z milion innych rzeczy, ale tak bardzo się nie znam, że nie przychodzą mi do głowy. pomuszcie ()

#remontujzwykopem #kiciochpyta
  • 17
@thisisgood sama robocizna pewnie wyjdzie 60k. Najlepiej znajdź jedna firmę co Ci zrobi wszystko, na umowę. Cała reszta to zależy od Ciebie. Możesz kupić np. płytki za 20zł za m2, możesz za 200zł za m2, to już co Ci się podoba i na co masz budżet, ale raczej całość wyjdzie minimum 100k
@thisisgood: Robocizna - 50k, Materiały budowlane 20k, Materiały wykończeniowe - 40k. Tak bym strzelał w opcję minimum, wiadomo, że dużo zależy od zakresu: czy w grę wchodzi wymiana elektryki, czy zmieniasz układ ścian, czy chcesz równać ściany i sufitu na tip-top, no i potem od standardu nowego wykończenia.

Jak chcesz to zapraszam na priv, mogę Ci wycenić dokładnie.
@Piotrek00: hej Mireczku, bardzo Ci dziękuję, jak będziesz miał chwilę innym razem to chętnie się odezwę, jednak już nie w tym temacie, bo to mieszkanie nie było warte 20k/mkw, a tyle by ostatecznie wyszło ()