Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw gdzie jest jakieś opuszczony parking / lotnisko / płyta, na której można się bezpiecznie powyzywac na samochodzie i poznać jego możliwości? Chciałbym się nauczyć lepiej panować nad świeżym nabytkiem z tył napędem

#drift #samochody #patologiazmiasta #motoryzacja
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Cztero0404: dobra, zapomniałem dodać "za darmo". Chodzi mi tylko o to, by było w miarę pusto, nie mam zamiaru płacić kilkuset zł za możliwość zrobienia kilku bączków
  • Odpowiedz
Chciałbym się nauczyć lepiej panować nad świeżym nabytkiem z tył napędem


@macan: Samemu to ty sobie prędzej krzywdę zrobisz a nic się nauczysz, zakręcić bączka w rwd to moja babcia by umiała, ale co po tym? Jak chcesz się czegoś nauczyć to tylko szkolenie na torze wchodzi w grę, po takim wypadzie dopiero zrozumiesz jak bardzo #!$%@? kierowcą jesteś.
  • Odpowiedz
@citron:

amemu to ty sobie prędzej krzywdę zrobisz a nic się nauczysz, zakręcić bączka w rwd to moja babcia by umiała, ale co po tym?

To jest akurat prawda. Co prawda Hyundai i20 ma napęd na przykład, ale bączki kręciłem nim na kursie prawa jazdy więc to nie jest trudne jakieś.

tylko szkolenie na torze wchodzi w grę, po takim wypadzie dopiero zrozumiesz jak bardzo #!$%@? kierowcą jesteś.

Może nie
  • Odpowiedz
@ploki_juhy_rdeswa:

ale z czego się śmiejesz? @macan właśnie wycenił ile jest warte jego zdrowie i życie ¯\(ツ)/¯

To taki odruch bezwarunkowy, to mi się kojarzy z moimi znajomymi którzy niektórymi co sobie kupowali na pierwszy samochód jakieś bmw, audice, hondy, seaty/volkswageny ciut bardziej usportowione lub takimi bananami co mieli coś lepszego i myśleli, że są Kubicą a później płakali, że policja zła i się czepia bez powodu lub kończyli
  • Odpowiedz
@macan: niestety we wro nie ma takiego miejsca. Ewentualnie zeby zrobic bączka lub ozbaczyc kiedy zgubisz dupe jadac bardzo wolno to parking przy cmentarzu osobowickim. Z tym ze tam nie ma asfaltu a kostka betonowa ażurowa. Jak chcesz coś wiecej polatać to najbliżej wrocławia jest Tor krzywa pod legnicą.
  • Odpowiedz
  • 4
@citron: @Cztero0404 Spoko, przede wszystkim:
-mam czynne prawko od 10 lat
-byłem na torze samochodem FWD i nie uważam, by to jakoś szczególnie pomagało, w sensie tam były tylko testy łosia, omijanie przeszkody, hamowanie na różnych nawierzchniach, omijanie pachołków. Główna zasada, którą starają się wpoić ludziom to nie robić nagłych i zbyt mocnych ruchów kierownicą.
-potrafię opanować auto przy poślizgu w FWD, uczyłem się jeździć zimą w miejscach w
  • Odpowiedz
Chciałbym się nauczyć lepiej panować nad świeżym nabytkiem z tył napędem


@macan: chcesz się nauczyć czy pokręcić bączki? Jak to 1 to szkoła jazdy, jak to 2 to tor. Te "opuszczone" place mają właścicieli i nikt nie chce śladów twoich opon na swojej "opuszczonej" własności
  • Odpowiedz
@macan: Czyli po prostu chcesz się powygłupiać autem, bo tak to się niczego nie nauczysz szczerze mówiąc. Poza tym kilka ładnych lat temu były niższe mandaty i sam za młodu fisiowałem po rondach gruzem, teraz bym musiał się czymś ciężkim w łeb walnąć żeby ryzykować potężny mandat, który wyjdzie więcej niż wypad na tor.
  • Odpowiedz
@macan:
Betony na przeciwko oczyszczalni ścieków na Janowskiej.

To jest też miejscówka do latania dronami i samolotami RC, więc jak nie będziesz tam sam to dogadaj się z bywalcami kulturalnie.
  • Odpowiedz