Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
rozumiem leczenie psychiatryczne osób, które mają np. głosy, myśli samobójcze i sami zwracają się o pomoc do systemu psychiatrycznego

ale mi dali diagnozę "schizofrenia" wbrew mojej woli i przez to jestem napiętnowany na resztę życia

ciekawe, czy są osoby co słyszą głosy, ale system psychiatryczny z nimi nic nie robi, bo te osoby nie zostały wyłapane

#schizofrenia #antypsychiatria #psychiatria



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
ale mi dali diagnozę "schizofrenia" wbrew mojej woli i przez to jestem napiętnowany na resztę życia


@mirko_anonim: po pierwsze schizofrenia to nie piętno na resztę życia. To choroba psychiczna którą trzeba leczyć. Dopóki nikomu nic nie zrobiłeś, nikt nie ma prawa cię nazywać wariatem czy szaleńcem. Schizofrenia to całe spektrum zaburzeń psychicznych od słyszenia głosów, po urojenia aż po uważanie się za np. Napoleona.

ciekawe, czy są osoby co słyszą głosy,
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Stary, a jakbyś miał nowotwór i ci go zdiagnozowali, to też powiedziałbyś "no ale to wbrew mojej woli, ja się nie zgadzam na taką diagnozę"? To nie jest koncert życzeń. Zdiagnozowali ci schizofrenię, może w dość wczesnym stadium, to zacznij się leczyć, zanim będzie gorzej. "Napiętnowany na resztę życia", przecież nie musisz nikomu mówić o swojej chorobie. Po prostu bierz leki i zacznij chodzić na terapie.

PS. Wbrew