Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaki metraż mieszkania dla kogoś kto przegrywa na rynku matrymonialnym? Kiedyś myślałem o trzech pokojach minimum, ale w sumie zastanawiam się po co skoro różowej jak nie było tak nie ma a musiałbym wziąć większy kredyt oraz więcej płacić za czynsz i media. Dwa pokoje ok. 40 metrów powinny mi chyba wystarczyć? O kawalerce nie myślę, ponieważ pracuję zdalnie i dostałbym szału spędzając cały dzień w jednym pomieszczeniu.
#nieruchomosci #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @login_cwiczebny obawiam się, że nie będę mieć zdolności na 50 metrów w wojewódzkim, chyba że w jakiejś sypiącej się kamienicy z ćpunami za ścianą.
@e_mati też tak myślę, dwa pomieszczenia to minimum. Niestety, na 70 metrów będzie mnie stać może w kolejnym wcieleniu.


· Akcje: Odpowiedz
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Antiax nie orientowałem się, ale pewnie na niewiele. Wojewódzkie here, 10k za metr pękło jakiś czas temu, a przydałoby się jeszcze jakoś mieszkanie wykończyć.
@kureci_paratko pożycz 100k na te brakujące kilka metrów, oddam za kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) BTW w Czechach chyba jeszcze gorzej niż w Polsce z mieszkaniami dla młodych?


  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja bym powiedział że coś koło albo 50m2 gdzie masz miejsce na biuro, albo 80m2 jakbyś chcial duży salon, kuchnie i na wypasie ogólnie. Obowiązkowo parking podziemny, nawet kosztem mniejszego metrażu w lepszym miejscu
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja teraz mieszkam na 60m / 3 pokoje, miejsce do pracy mam w salonie, fajnie się tam mieści zarówno biurko jak i TV, kanapa, stół do jedzenia. Kabelki przy biurku starannie pochowane żeby dziadostwa nie było. Kuchnia osobno. W sypialni tylko śpię i trzymam ciuchy, a w trzecim pokoju zrobiłem sobie totalny man cave z metalowymi regałami, tablicą narzędziową do modelarstwa, drukarką 3D itd. i jest zajebiście (
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Bierz 3 pokoje i najlepiej jeszcze oddzielną kuchnię z oknem.

I ładne wykończenie mieszkania- a to kosztuje. Wielu o tym zapomina i zostawia grosze na wykończenie, a potem samemu układa najtańsze panele. Efekt taki, że po kilku latach mieszkanie w oczach potencjalnego nabywcy jest do remontu, bo mało kto chce mieszkać pod czyjś gust zrobiony po taniości.
  • Odpowiedz