Wpis z mikrobloga

@cybulion: Brawo, ale wciąż to nie znaczy, że to Cię minie, ustawa i rozporządzenie nic o tym nie mówi- wręcz przeciwnie jesteś w aktywnej rezerwie. Zaś te szkolenia to strata czasu i pieniędzy (nie to nie jest tak, że nic nie stracisz i że oddają w 100%).
  • Odpowiedz
@djtartini1 no czekam czekam od kiedy zaczeliacie straszyc XD i wiesz co nawet bylem w WKU i niestety nie mam wystarczajacych kwalfikacji by teraz isc. moge iść na dobrowolna w moim stopniu stać na granicy - czyli na tzw. zawodowego. nawet na poligon mnie nie chca brac. Żyjcie sobie w swojej internetowej bańce xD
  • Odpowiedz
@cybulion: To nie jest internetowa bańka tylko plany PISu zwiększenia armii do 300K. Nie uda im się to pewnie, ale muszą robić masowe ćwiczenia. To nie jest tak, że się tego boję, ale to jest irytujące i sam sposób prowadzenia tych ćwiczeń to strata czasu, a mogłbyby być poprowadzone dobrze. Jedyne co PIS wstrzymywało to wybory- zrobili falstart w zeszłym roku i się wycofali, ale wrócą w przyszłym. No i
  • Odpowiedz
@djtartini1 poprostu maja wszystkie etaty obsadzone w mojej specjalizacji wiec po co im kolejny? jakbym byl lekarzem, albo nie wiem specjalista mechanikiem od czolgow to pewnie by mnie wzieli. Doskonale wiem jak sie to odbywa, pol rodziny słuzy w wojsku, i doskonale wiem ze zyjecie w bance. moze jak otoworza do konca jednostki ktore zamkneli ongis czasy to wezma te 2k ludzi. xD
  • Odpowiedz
@cybulion: też mile wspominam, nie miałem jeszcze wtedy żadnych zobowiązań więc te 9 miesięcy to były wakacje. Ale gdyby teraz mnie wzięli to bym się lekko #!$%@?ł.
Niemniej bawi mnie strach rurkowców prosto po studiach lub szkole średniej przed kilkoma miesiącami w MON-ie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@cybulion: Mylisz pojęcia wojska zawodowego i szkoleń obowiązkowych. Szkolenia już się pierwsze odbyły i jak masz rodzinę w wojsku to potwierdzą jak to wyglądało. Nie, wojsko nie potrzebuje tych szkolonych (na pewno nie w takiej formie) ale mają być żeby na papierze było 300k wojska. Tak jak są jednostki widmo na wschodzie z ukompletowaniem jednostki 30%. Wpiszą szkolonych jako aktywną rezerwę i cyk magicznie jednostka ma 100%. Pamiętaj, że mają
  • Odpowiedz