Wpis z mikrobloga

@Micky: za 15k masz kuchnie, gdzie potrzeba ze dwa blaty i #!$%@? mechanizmow. wiec sobie odpowiedz czy to drogo sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W komandorze pewnie zamawiasz ?
@Micky: Polecam rozwiązania modułowe PAX - Ikea, Flex - Black Red White albo coś w Agata Meble. 12k za taką szafę, szczególnie z MDF to porażka...
@redempted: A ja 11 lat temu za kuchnie całą na wymiar w lakierze 11 k. A w tym roku za kuchnie na wymiar (kilka szafek więcej) i garderobę w laminacie 44 k - oferta super tania bo były i po 60 k. Ale fakt faktem taka szafa to na ten moment 6-7 k powinna kosztować.
za 12k to zrobisz całą kuchnie w bloku a nie jedną szafe.

https://www.castorama.pl/plyta-laminowana-kronospan-2620-x-2070-mm-biala-5-423-m2/5907587403802_CAPL.prd

Płyta kronospan w Czastoramie kosztuje 220 zł za sztuke, potrzebujesz dwóch i to licząc z półkami w środku, frontów już nie chce mi sie szukac, całość nie powinna przekroczyć 1,5k. Weź idź do Ikei i ogarnij sobie PAXa, to naprawde dobre szafy są, bo ten stolarz chce cię wziąć w dupsko i to bez poślizgu.
  • 0
@progreso: Właśnie nie mam takich szczegółów, ale chyba w takim przypadku nawet nie ma sensu o to dopytywać. To była tylko wstępna wycena na podstawie wizualizacji.
@Micky a jaka płyta? Bo ceny wahają się od 300zł do 1200 zł za sztukę. Ile półek? Drzwi przesuwne czy otwierane?

Płyty mdf lakierowane są drogie i liczy się je za m2

Teoretycznie potrzeba będzie 4-6 płyt kronospan.

Systemy do drzwi przesuwnych też kosztują trochę. Na taką wysokość, pewnie będzie potrzebne coś co będzie trzymać front sztywno.

Za mało informacji podałeś, ale wcale mnie ta cena nie dziwi.

To te fronty mogą
@Micky aktualnie mam robioną szafę 2,7x2,6x0,6m, czyli większą, lakierowane, frezowane fronty, całość za niecałe 10k, gdzie ok. 4,5 tys. to koszt frontów i to one budują cenę, taniej samych frontów przez neta nie znalazłem.