Wpis z mikrobloga

#wycinkadrzew #wycinka #dzialka #budowa #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #prawo

Siema o ile ogarniam ze chcąc wyciąć drzewo na działce muszę złożyć wniosek o wycięcie drzewa i krzewu.

A jak wygląda sprawa jeśli posiadam działkę M1U która zarosła samosiejkami i drzewami dość grubymi około 30-50 cm średnicy czyli około 90-150 obwodu i rosną na całej powierzchni działki, na działce nie ma miejsca bez drzew/krzewów.
Przecież nie będę wskazywał, oznaczał na działce i mierzył każdego drzewa bo bym ocipiał chyba i dodatkowo pisał co za gatunek bo sie na tym nie znam.
Jak ogarnąć możliwość wykarczowania całej działki?
  • 4
@marausz: Masz zrobić zgłoszenie na wszystkie drzewa które przekraczają wymiar. U mnie w gminie musiałem zrobić mapkę poglądową z zaznaczonymi drzewami które wymiar przekraczały i tyle, sam miałem las na działce ponad 200 drzewek z czego 30 wymiar przekraczały, wziąłem 2 liny, farbę i z dziewczyną zrobiliśmy mapkę z siatką 5x5m oznaczając wszystkie drzewa przekraczające wymiar i spisując wszystko.

Jak ci się nie chce bądź nie umiesz to zwyczajnie wynajmujesz człowieka
@marausz: jeśli działka nie jest pod działalność gospodarczą to składasz zgłoszenie zamiaru usunięcia drzewa (samosiejki czy świadome sadzenie - nie ma różnicy). Ze zgłoszeniem załączasz ortofotomapę, może być z wydruk z Googla. Zaznaczasz "X", te które chcesz usunąć (krzewów nie zaznaczasz). Protip: niektórzy zaznaczają całą działkę w czerwonym kółku i tak przechodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Drzewa, do usunięcia zaznaczone to te, których obwód pnia na wysokości