Wpis z mikrobloga

Mirunie od #android a najlepiej #htcone - mam pytanie odnośnie #cyanogenmod. Chciałbym zainstalować wersję 11, ponieważ z niewiadomych dla mnie przyczyn trochę Android w wersji 4.4.2 na HTC One ukrócił smycz, ale przede wszystkim - potrzebuję kontroli nad aplikacjami, bo nie podoba mi się to, że taki np. Facebook chce mieć dostęp do moich SMSów (po #!$%@? niby), sam łączyć się z siecią, wysyłać moim znajomym maile bez informowania mnie (WUT?!) i tym podobne.

Pytanie nr 1:

Czy aktualna wersja Cyanogena 11 jest możliwa w instalacji w stylu "pobierz -> zainstaluj -> enjoy" czy jeszcze twórcy nie weszli w XXI wiek i trzeba się bawić w jakieś "przytrzymaj lewą stopę na prawym kancie 3,4 sekundy, wybierz siódmą cyfrę od dołu, rootuj" itp?

Pytanie nr 2:

Czy CM da mi możliwość blokowaniu dostępów określonych aplikacji, do funkcji z którymi z założenia te aplikacje nie mają nic wspólnego (aparat przeglądający maile, czy inny facebook przeglądający SMSy)?

Pytanie nr 3:

Warto w ogóle instalować CM na HTC One? Wydajność nie spada? Żywotność baterii dalej OK?

#pytanie
  • 7