Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie Mirabelli!
Składam ostatnio kompa, części kupiłam z morele( ͡° ͜ʖ ͡°) no i zaczęły się problemy...
Złożyłam nowy komputer z płytą główną gigabyte z790 aours elite ax, podłączyłam do niego chłodzenie endorfy navis f360. Jak podłączam kable z wiatraków i pompy od chłodzenia do cpufan ii cpuopt to włączają się na 5 sekund po naciśnięciu przycisku power i jak już zaczyna się ładować bios to się od razu wyłączają i w samym biosie nie widać żeby jakkolwiek chodziły. Jak podłączam do np sysfan3 i sysfan_pump to system widzi w biosie same wiatraki od chłodzenia ale tej co jest podłączona pod pump nie widzi wcale. Kolejna dziwna sytuację widzę w biosie, ze mój procesor podobno ma temperaturę -55 stopni co jest trochę niemożliwe. W hw monitor temperatury wyglądają normalnie aczkolwiek dziwnie skaczą jakby nie pokazywały do końca poprawnych wartości (w ciągu sekundy z 38 - 59 -37 - 60 - 40 stopni). Już próbowałam przepinać chłodzenie, wyciągać i wkładać procesor, wyciągać wszystkie kable zasilające i podłączać na nowo, updatowac biosa do najnowszej wersji i niestety nie ma skutecznego rozwiązania. Ma ktoś pomysł co jeszcze można zrobić by naprawić ten problem?
#pcmasterrace #komputery #morele #informatyka #niebieskiepaski #mirkoelektronika
smutnarzaba - Mirki pomóżcie Mirabelli!
Składam ostatnio kompa, części kupiłam z more...

źródło: 365092748_24364766719788876_8913444860338984709_n

Pobierz
  • 6
ale tej co jest podłączona pod pump nie widzi wcale


@smutnarzaba: mam to samo chłodzenie i u mnie też w biosie pokazuje się prędkość pompy 0rpm. Z tego co czytałem i rozumiem to te chłodzenie, mimo że obsługuje sterownie pompą z płyty to nie ma jednego pina i płyta nie dostaje zwrotnego sygnału przez co nie potrafi czytać na żywo aktualnej prędkości pompy. Ale z tego co rozumiem to jest prawidłowe