Wpis z mikrobloga

Jak jedziemy z historyjkami o nieogarnianiu rzeczywistości przez ludzi 40+, to moja ulubiona rozmowa była z wujkiem z Podlasia

Jak mu powiedziałem, że pracuje zdalnie i cały proces rekrutacyjny odbyłem zdalnie to powiedział, że głupi jestem, bo jeśli nigdy nie widziałem szefa na oczy, to on mi po prostu pensji nie wypłaci i nawet nie będę miał kogo do sądu zgłosić. Przecież w internecie można łatwo oszukać i udawać, że się jest kimś innym.

#pracbaza #korposwiat
  • 76
@TheTostu: Mam brata po 40-tce. Jak mój ojciec zmarł (on jest dzieckiem z pierwszego małżeństwa naszej mamy), to stwierdził, że chętnie by odkupił ode mnie moje 25% działki z domem rodzinnym, i że może dać "20.000 od ręki" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Działka 500 metrów kwadratowych, przy rzece i z domem 100 metrów kwadratowych, całość warta lekko 400-500k.

Potem, jak już mama przepisała 100% na mnie, opowiadał,
@TheTostu ja pracuje zdalnie od ponad 8 lat, ta sama hgadke mowili mi moi rodzice, a wyplata wlasnie do nowej pracy byla z przebitka x3 w porownaniu do starej (programowanie). Mowili ze mnie oszukaja, ze jestem glupi itp. Nawet kiedy juz dostalem pierwszy przelew to nadal mi mowili ze to na pewno jest jakies oszustwo i ze się dalem oszukac. Po kilku miesiacach sie chwalili po rodzinie ile to syn nie zarabia