Wpis z mikrobloga

Steam deck, silent hill 2, emudeck, ps2 emulator.
Działa, ale pytanie dosktyczy Save / load. Emulator ma opcje Save/ load state za pomocą sel + L1 i sel +R1. Doszedłem na początku do studni z czerwoną kartka. Rozumiem, że to forma zapisu gry w grze, a nie emulatorze. Pyta mnie o formatowanie karty. Czy ten "format" w emulatorze jest bezpieczny dla zawartości karty microsd, na której znajdują się inne rzeczy że steam decka? Korzystać z tego systemu wewnątrz gry czy z zewnętrznego sejwowania z poziomu emulatora?
#steamdeck #silenthill
Grysik - Steam deck, silent hill 2, emudeck, ps2 emulator.
Działa, ale pytanie doskty...

źródło: temp_file5527778890252315984

Pobierz
  • 10
@Grysik ps2 miało już wbudowany dysk twardy, czy używało jeszcze dedykowanych kart rozszerzeń jako zapisy w grze? Jeśli to drugi to gra pewnie informuje o zapisie na takiej karcie, a emulator to po prostu zapisze tam gdzie ma zaprogramowane
Pyta mnie o formatowanie karty.


@Grysik: ale silent hill 2 cię pyta o formatowanie memory carda ps2, rozumiesz. to co za problem? w ustawieniach emulatora masz karty pamieci (wirtualne oczywiscie, bo to softwarowy emulator), sprawdz czy jest "podpieta", jak jest to formatuj. ja korzystam z wewnetrznego systemu, jest bardziej autentycznie.
via Android
  • 0
@inrzynier w ustawieniach w emudecku nic nie znalazłem. Za to jak wróciłem do gry to już load state nie działał. Działał zanim byl reboot konsolki. Zaryzykowałem format karty i zrobił mi normalnie sejwa w grze. Wszystko inne też działa. Dzięki. :)
BTW sterowanie to niezły eksperyment...
@DonBurek: Wersja windowsowa ma ponad 20 lat i nie wspiera nowych urzadzen ani nowych systemow. Niby mozna sie pobawic z nieoficjalne patche ale to tak samo mozna juz sobie na emulatorze pograc.