Wpis z mikrobloga

Wreszcie się zabrałem za kolejną rzecz z listy "simple js projects for beginners" google szukaj, który okazał się troszeczkę większy niż sądziłem. Ogólnie to kółko i krzyżyk w porównaniu z moim kalkulatorem to widać progres niczym niebo, a ziemia, chociaż bardziej ziemia, a sufit, ale to wciąż jakiś progres, prawda? I zauważyłem, że mam problem z jedną rzeczą, a mianowicie ze zbytnim komplikowaniem prostych rzeczy, bo jak się zabierałem za to, to już miałem w głowie cały plan na to, np. by użyć zwykłego 2d array'a z warunkami kiedy player wygrywa, ale nie przecież jak tak można, to trzeba zrobić "MATEMATYCZNIE", bo jak to będzie wyglądało, więc użyłem czegoś takiego jak "kwadrat magiczny", w skrócie kwadrat 3x3, którego suma każdego rzędu, kolumny i przekątnej jest równa tej samej wartości np. 15, no idealnie, by tego użyć. Otóż nie, więc po pisaniu kolejnej pętli for i kolejnego if'a w if'ie, zwątpieniu w swoją inteligencję, przemyśleniu całego swojego życia oraz kolejnymi klawiszami odciśniętymi na czole od #!$%@? głową w klawiaturę, wróciłem z pokorą do array z warunkami i okazało, że jednak, było to najlepsze rozwiązanie jakie mogłem wybrać.


Druga rzecz zacząłem się zastanawiać, czy nie nauczyć się ogarniać UI w jakimś photoshopie, bo jak jeszcze na coś tak małego nie wygląda to źle i dodawanie wszystkiego w trakcie jakoś tam jeszcze działało to już przy znacznych zmianach zaczynały się schody co przy większych projektach może mi narobić sporo smrodu i gówna. A przy okazji jakbym już robił coś większego to wolałbym, żeby chociaż ładniej to wyglądało. Mógłby ktoś doświadczony się wypowiedzieć, czy warto spędzić kilkanaście godzin, gdzie nigdy nie byłem jakoś szczególnie artystyczny, na naukę tworzenia autorskiego ui, czy zwyczajnie kraść szablony z internetu i doskonalić się tylko w przepisywanie tego co widzę na css? Dziękuję za opinię z góry.

Tutaj link do kółka i krzyżyk jakby ktoś chciał ocenić, zobaczyć, wyrazić swoją opinie i uwagę, za związane z tematem serdecznie dziękuje, za niezwiązane nie dziękuję.

https://codepen.io/KodakPlamisty/pen/oNQJNLW

// Play again button działa na zasadzie location.reload() co działa normalnie na przeglądarce, ale codepen robi z tym problemy, więc lekka fuszera wleciała, by jako tako to tam działało
#javascript #html #css #naukaprogramowania #frontend

I memik obrazujący jak co 5 minut zmieniało mi się zdanie o sobie. ¯\(ツ)/¯
KodakPlamisty - Wreszcie się zabrałem za kolejną rzecz z listy "simple js projects fo...

źródło: t4tejlube9x51

Pobierz