Wpis z mikrobloga

W dniu dzisiejszym miałem praktyczny egzamin na kategorię A, wynik negatywny z powodu zbyt wolnej jazdy która utrudnia ruch. Widziałem znak i byłem świadomy że wjeżdżam do strefy zwiększonej dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym do 70km/h więc powoli przyspieszałem i jechałem z prędkością ok 53-57, nie jechałem szybciej ponieważ czułem boczny wiatr i do głowy by mi nie przyszło że to może być błąd, jasne jest dla mnie że jazda 40km/h na 70tce to utrudnianie jazdy ale 55? Czy ktoś miał podobną sytuację? Czy warto się odwołać i złożyć skargę z powodu niezgadzania się z wynikiem egzaminu ?
#motocykle #prawojazdy #prawo #samochody
  • 48
  • Odpowiedz
@cwlmod i gdzie tam napisałem to co sobie uroiłeś?

Psycholog jest chyba refundowany jakby co. A jak nie to mogę się coś dorzucić do terapii.
  • Odpowiedz
@Krupier: Widzę, że nawet nie jesteś w stanie zaakceptować prostych faktów w postaci swoich własnych wypowiedzi xD

Nauczyłeś się już przepisów czy dalej stwarzasz zagrożenie na drodze? xD
  • Odpowiedz
@cwlmod moje wypowiedzi są jasne i proste w odbiorze. Nie wiem jakie procesy myślowe zaszły w twojej główce, że doszedłeś do takich urojeń, które zasugerowały ci, że ja C1 posiadam. To w sumie pewnie ciekawy temat dla jakiegoś psychologa.

Nauczyłeś się już czym jest włączanie się do ruchu, rondo i kiedy przepuszcza się niepełnosprawnego pieszego? :D
  • Odpowiedz
@Krupier: To się nazywa czytanie ze zrozumieniem. Wiem że to dla ciebie nieosiągalna umiejetność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja nigdy nie miałem problemow z włączaniem się do ruchu. To są te urojenia ktore projekcja zarzucasz mi? xD
  • Odpowiedz
@cwlmod

@Krupier: To się nazywa czytanie ze zrozumieniem. Wiem że to dla ciebie nieosiągalna umiejetność ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ja nigdy nie miałem problemow z włączaniem się do ruchu. To są te
  • Odpowiedz
Okey. Dlaczego nie czerwony. Słucham


@danoneek: ponieważ po pierwsze - z obrazka wynika, że czerwony nieprawidłowo skręca w zjazd - zmianę kierunku jazdy w prawo można wykonać tylko z prawej krawędzi jezdni. Lewy pas nie jest prawą krawędzią jezdni. Już samo to sprawia, że on jest winny. Dodajmy do tego brak kierunkowskazu, który by sugerował chęć zmiany kierunku jazdy/pasa - zielony może przypuszczać, że czerwony chce dalej jechać swoim pasem.
Krupier - > Okey. Dlaczego nie czerwony. Słucham

@danoneek: ponieważ po pierwsze - z...

źródło: FireShot Capture 1095 - 8d6b7aca5f95f9bf72edd0142df350894267d89e3711c83e87d32ac2f66b76c7.jpg_ - wykop.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
@danoneek: łatwiej to może będzie zobrazować na realnym rondzie, a nie rysunku.

Analogiczna sytuacja - wjeżdżam na rondo gdy czerwony jest w miejscu pierwszej lub nawet drugiej niebieskiej kresce - jest na swoim lewym pasie i nic nie sygnalizuje, ja prawy mam wolny więc z niego korzystam i nikomu w tym momencie pierwszeństwa nie wymuszam.

Następnie w miejscu białej kreski czerwony postanawia nieprawidłowo zjechać z ronda - w tym momencie
Krupier - @danoneek: łatwiej to może będzie zobrazować na realnym rondzie, a nie rysu...

źródło: FireShot Capture 1096 - geoportal.gov.pl - mapy.geoportal.gov.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier Podstawowe pytanie. Który przepis zabrania zjazdu z lewego pasa gdy nie mamy wyznaczonych przez strzałki przed rondem toru jazdy? NIE MA TAKIEGO PRZEPISU, zjeżdżanie z ronda z lewego pasa jest możliwe, z tym, że w razie potrzeby musisz przepuścić pojazdy poruszające się pasem zewnętrznym.

Podsumuję to krótko. Jeśli czerwone auto zjedzie i zajedzie komuś drogę kto porusza się zewnętrznym oczywiście to jest jego wina. W tym przypadku (jeśli jest małe
danoneek - @Krupier Podstawowe pytanie. Który przepis zabrania zjazdu z lewego pasa g...

źródło: Bez nazwy-1

Pobierz
  • Odpowiedz
@Krupier: A odnośnie drugiego obrazka który przedstawiłeś to tutaj mamy spore rondo (przynajmniej tak się wydaje) i tutaj wjeżdżający na rondo zapewne wjedzie szybciej niż ten zdąży zjechać, wtedy wina tego zjeżdżającego (czerwona strzałka) bo obaj de facto byli już na drodze z pierwszeństwem, zatem przy zjeździe obowiązuje zasada prawej ręki. Więc tak tutaj się zgadzam, masz rację, co do pierwszego jeśli jest to małe rondo to pewnie mu zajedzie
  • Odpowiedz
Jak też widać nie wiedziałeś wówczas co to jest włączanie się do ruchu bo myślałeś, że wjazd na rondo to jest właśnie włączanie się do ruchu. :D


@Krupier: Śmieszne masz urojenie, jak zawsze. Nigdzie tak nie napisałem xD

A ty jawnie napisałeś ze masz c1 i jesteś zwykłym dziadem ktory nie potrafi jezdzic xD
  • Odpowiedz
@danoneek: Gratuluję poprawnej interpretacji przepisów. Obawiam się że bandyta drogowy @Krupier i tak nie zrozumie.

Tamten przypadek jasno wlasnie wspominał o tym że to jest ciasne małe rondo i tam nie ma miejsca na książkowe manewry, bo zmieniając pas na zjeździe wczesniej de fakto ustawiasz się pod zjazd na zjeździe ktorym faktycznie chcesz zjechać. Wtedy zjeżdżasz niejako z lewego pasa.

Nie oczekuj od tamtego Mireczku żadnych sensownych porad odnośnie ruchu drogowego. Ten stary grzyb jezdzi jakims gowno autem bo Polsce C i nigdy nie widział prawdziwego ruchu. Nawet oficjalnie sie przyznaje że pije i jedzie, wiec ja już nie mam
  • Odpowiedz
@cwlmod a ty dalej urojenia masz? Weź już się lecz człowieku bo to naprawdę jest chore, a ja przecież nie powinienem się śmiać z chorego człowieka bo nie uchodzi.

  • Odpowiedz
@danoneek odpiszę Ci jak wrócę do domu, a tymczasem tym błaznem wyżej się nie przejmuj. Nie oczekujmy rzeczowej dyskusji od kogoś kto nawet nie wie co to jest rondo w końcu.
  • Odpowiedz
@Krupier: Odważne słowa jak na chorego człowieka, który wymyśla sobie jakieś kompromitacje i próbuje je komuś wmówić, a przy tym sam siebie kompromituje xD
  • Odpowiedz
Podstawowe pytanie. Który przepis zabrania zjazdu z lewego pasa gdy nie mamy wyznaczonych przez strzałki przed rondem toru jazdy? NIE MA TAKIEGO PRZEPISU, zjeżdżanie z ronda z lewego pasa jest możliwe, z tym, że w razie potrzeby musisz przepuścić pojazdy poruszające się pasem zewnętrznym.


@danoneek: no kurde ziomeczku, bez jaj. Tak jak mówiłem - od kiedy to dozwolona jest zmiana kierunku jazdy w prawo z lewej krawędzi jezdni? Nie jest nigdy jeśli kierunki ruchu nie są wyznaczone. Art. 22. ust. 2.:

2. Kierujący pojazdem jest obowiązany zbliżyć się:

1) do prawej krawędzi jezdni – jeżeli zamierza skręcić
Krupier - >Podstawowe pytanie. Który przepis zabrania zjazdu z lewego pasa gdy nie ma...

źródło: d1fa648a3ff3bdb18ea375671314ac849b0a3674b96a82e4c6e9b32b3e4122a1

Pobierz
  • Odpowiedz