Wpis z mikrobloga

Jako drobny przedsiębiorca, prywatny nauczyciel matematyki, Kamil widzi, jak w ostatnich latach wzrosły opłaty związane z ZUS, jak niekorzystnie zmieniono sposób rozliczania składki zdrowotnej, jak odchodzi się od płatności gotówkowych i coraz bardziej ingeruje się w życie obywateli. – A ja nie mam zaufania do tego państwa – przyznaje.

To leseferyzm i ochrona własności gospodarczej, poszanowanie ważnych dla mnie wartości takich jak wolność zbliżyły mnie do Konfederacji, ale nie jestem zakochany w niej na zabój. Nie chodzi o program, z którym w większości się zgadzam. Po prostu nie lubię pewnych osób, które się przy niej kręcą.


https://www.newsweek.pl/polska/polityka/kamil-pamieta-stosik-gazet-wyborczych-w-domu-mowi-ze-jest-pragmatykiem-narodowym/b8qvz8s

Kamil to mój kolega z podbazy i gimbazy, mogę potwierdzić że istnieje, nie był "bananem" a po prostu inteligentnym chłopakiem, razem uczestniczyliśmy w różnych kółkach naukowych i konkursach. Mogę zrozumieć punkt widzenia, w którym leseferyzm poprawiłby jego sytuację życiową, ale raczej bym rozważył sytuację innych naszych kolegów, którzy z różnych przyczyn, nawet mniejszych zdolności intelektualnych, nie mogą prywatnie nauczać matematyki. Tak się zastanawiam, czy lefeseryzm nie byłby dla nich podwójną karą - raz od loterii przy narodzinach, a drugi raz od systemu.

#polityka #neuropa #4konserwy #konfederacja #antykapitalizm
  • 3
Mogę zrozumieć punkt widzenia, w którym leseferyzm poprawiłby jego sytuację życiową


@nightmaar: A ja nie. Dla mnie to clue debilizmu ludzi, którzy się tą partyjką zachwycają. Żaden tam katozamordzym, czy proruskie sympatie, bo to są pierdy, które albo są tematem, który jest z góry skazany na porażkę, a ci hipokryci sami mają to w dupie, albo w naszych warunkach nic nie znaczą, tylko właśnie cały #!$%@? leseferyzm, randyzm, darwinizm społeczny.
Dlatego
@nightmaar: szczerze, nauczyciel może płacić 8,5% ryczałtu. To naprawdę niska stawka, w takich stanach zjednoczonych najniższy podatek dochodowy to 5-6% (państwo oferuje tak dużo mniej benefitów). Składka ZUS dla ludzi na JDG nie jest gigantyczna. Fakt, przez ostanie 3-4 lata jakość świadczeń bardzo spadła, ale dla ludzi na JDG z względnie stałym dochodem nie jest to dramat, UoP mają dużo gorzej. Obecna władza odwalą dużo dziwnych akcji, widać że marnuje kasę