Wpis z mikrobloga

Wiele rzeczy w macbooku może irytować, ale multitasking i gesty gładzika to najlepsza rzecz jaką zrobili. W ogóle ten gładzik się do czegoś w ogóle nadaje i myszka staje się zbędna.

Trzema palcami przesuwasz w górę i masz podgląd wszystkich aplikacji
Naciskasz klawisz funkcyjny i masz podgląd wszystkich aplikacji
Trzema palcami przesuwasz w lewo czy prawo i przeskakujesz z aplikacji na aplikacje.

Jest to szybkie, wygodne i naprawdę nie rozumiem czemu microsoft czy linux tego nie skopiują

#linux #windows #apple #pcmasterrace #macos
  • 15
  • Odpowiedz
@Heyolok: @wierzgontycymbale Dla mnie to takie same #!$%@? jak ludzi o tilling WMów - Jeśli będziesz używać tylko klawiatury, to nie dość, że wygodniej niż klawiatura i touchpad, to nie musisz rąk odrywać od klawiatury, np. przy pisaniu tekstu.

Tylko dalej mnie to nie przekonuje
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: gładzik to jest najwspanialsza rzecz na Macu. Jedyny gładzik z którego aż naprawdę chce się korzystać, to jest lepsze od myszki. A co do gestów to Linux gnome coś tam kopiuje z tego, ale wiadomo jak to na linuxie, działa to jak kupa.
  • Odpowiedz
@wierzgontycymbale: Gładzik mają najlepszy na rynku - to fakt. Ale multitasking? Przecież to żenada. Sam przesiadłem się na mąką jakiś czas temu i o ile gładzik czy bateria ekstra, to multitasking jest do bani. MacOS opiera się na skupianiu uwagi na jednej aplikacji a nie na multitaskingu - tam samo jak iOS, dlatego poszczególne aplikacje działają tam lepiej
  • Odpowiedz
A co do gestów to Linux gnome coś tam kopiuje z tego, ale wiadomo jak to na linuxie, działa to jak kupa.


@malywodzu99: Kiedy używałeś tego ostatnio? Działa to lepiej niż na jakimkolwiek Windowsie, w zasadzie bardzo podobnie do gestów z Maka.
  • Odpowiedz