Wpis z mikrobloga

Ja i tak popieram Konfederację. Obserwuję politykę od długiego czasu i tylko NIK (Marian Banaś) oraz Konfederacja dążą do tego żeby rozliczyć PoPiS. Cieszy mnie, że chcą połączyć siły żeby walczyć o nasze wspólne dobro

Należy również dodać, że czasami "wróg mojego wroga, jest moim przyjacielem", ostatnie posunięcia konfy są conajmniej dziwne, choć należy dać im szansę, bo ch... mnie obchodzą ci ludzie, obchodzi mnie treść programowa i jeśli będzie w jakimś stopniu realizowana to ok, natomiast jeśli nie to skończą jak kukizy.

Patrz pragmatycznie,a nie emocjonalnie. Szef NIK to potężna figura i Konfa ma ją po swojej stronie. W końcu jakiś wpływ na rzeczywistość. Dla mnie mogą się tam zachowywać jak mafia,bo w normalnym kraju nie żyliśmy i nie żyjemy. Jak rządzenie było bardziej odległe to było mówienie o pakcie z diabłem w celu realizacji programu. No i teraz się to ziściło. To jest polityka,a nie piaskownica. Potrzeba ludzi którzy "siedzą przy stole",a nie np. Dziamborów. K'15 się rozpadło nie przez przypadek. Z tego co pamiętam Bosak w ogóle nie chciał brać w tym udziału.

Podoba mi sie wyciąganie wypowiedzi konfy kiedy jeszcze nie było wiadomo ze atak na Banasia byl czysto polityczny. Bardzo uczciwe. Tak czy inaczej Konfederacja popiera NIK a nie Banasia. Musi miec cos do walki z PISem i ruch z Banasiami jest bardzo dobry.

Niestety nie da się być krystalicznie idealną i ideową partią i jednocześnie skuteczną partią, która może realnie przejąć władzę w najbliższych latach. Wolę, żeby Konfederacja zaczęła politykę na tym wyższym szczeblu, gdzie realnie toczy się gra o władzę i czasem zrobiła kontrowersyjny ruch typowo polityczny i dała nadzieję na nową jakość, niż żeby bujała się koło 5-8% i była bez skaz, ale nie miała realnego wpływu na politykę... Poza tym w polityce międzynarodowej np. też czasem trzeba zawierać takie trudne sojusze. To że Mentzen potrafi je zrobić już teraz na krajowym szczeblu na korzyść swojej partii oznacza tylko, że ma kompetencje, by robić je na arenie międzynarodowej w interesie Polski i Polaków. A poza tym jeśli ktoś w 2019 roku dawał ciała (np. Banaś wg Konfederacji), to nie znaczy, że w 2020, 2021, 2022 czy 2023 roku nie mógł zejść ze złej drogi i zacząć robić dobrą robotę, co pozwoliło na tego rodzaju zbliżenie. Także wyciąganie takich wpisów sprzed paru lat wydaje się tym elementem "satyrycznym" tego programu informacyjnego chyba ;).

Mega szacunek za obiektywizm jednak uważam że żeby coś zmienić lub stać się ważny w polityce musisz dostosować się do zasad gry a raczej ich braku to polityka(szczególnie Polska) nie ma tu skrupułów nie ma przyjaźni nie ma empatii jest wróg (inna partią) którą chcesz udupić i jak będziesz chciał być honorowy to niestety ale cię zmiotą z planszy bo oni nie będą

Wiele hałasu o NIC. M. Banaś poinformował, że jest projekt, który przyznałby NIK nowe kompetencje. Ten projekt ustawy poparła akurat Konfederacja. Sam Prezes NIK nie ma inicjatywy ustawodawczej i może co najwyżej liczyć, że z taką inicjatywą wystąpią posłowie.

Pierwsza sprawa: Jak Instytucja moze byc apolityczna, jesli jest wybierana przez politykow? Druga sprawa: No i co niby chorego jest w tym ukladzie? Jesli ustawa Konfy ma wzmocnic NIK, zeby mogl robic kontrole i oskarzac konkretnych ludzi o przewinienia i stawiac zarzuty prokuratorskie, to co w tym niby zlego? Trzecia sprawa: ... Czesto sie zastanawiam ... co do cholery ludzie sobie wyobrazaja? Serio ludzie mysla, ze kazdy posel / dzialacz ma byc lub bedzie Nieomylnym, Czystym jak Lza Jezusem? Do cholery, zaakceptujcie rzeczywistosc i rozliczajcie ludzi za ich dzialania a nie za ich sympatie / poglady do cholery ...

Ja znam konfederację jaka była 3 lata temu. Znam jej członków i wiem jakie mają poglądy. Musieli wskoczyć bardziej w populizm ale licze że dotrzymają słowa i zrobią porządek z gospodarką. Zresztą, innej alternatywy nie ma, pozdro!

Fotografowanie się i konferencje z sędziami sądu najwyższego i posłów PO są ok?
Nie wspomnę o glapińskim w NBP, pawłowicz w trybunale itp pisowskich gierkach.
Ale jak konfa dobiera się do 4 liter PO-PISowi to lament na całą Polskę ????

Poszerzenie uprawnień NIK będzie dobrą zmianą.
Chwilowa współpraca z Banasiem w tym celu, który być może powinien stanąć w przyszłości przed sądem, nie przekreśla słuszności tego projektu. Konfederacja to opozycja merytoryczna, a nie zacietrzewieni na wszystko opozycjoniści totalni. Działają zgodnie z tym, co mówili od początku, a nawet JKM przez dekady wcześniej. By naprawić kraj można się dogadać nawet i z kanibalami. Tak się robi realną politykę, a nie tylko płacze na kanapie o łyżkach dziegciu.

#konfederacja #4konserwy #mentzen #polityka #wybory
  • 9
@poczatkujacywycoopowicz: A ty leć do Pfizerka zaszczepić całą rodzine i dzieci eksperymentalnym produktem szczurku laboratoryjny. I przygotuj żone z córką dla inżynierów z afryki, bo będą je ubogacać kulturowo za przyzwoleniem twojego LewoPOPiSu. I szykuj siebie i syna na wojne, bo Ukrainców zaczyna brakować, a ci tutaj nie chcą wracać. I przygotuj dzieci na operacyjke transową.