Wpis z mikrobloga

#druk3d

Filament SILK 220C na początek styknie? Wydruk będzie bardziej błyszczący przy mniejszej czy przy większej temperaturze jest? Bo ma fajny złoty taki pół połysk filament SILK jakby i chciałbym aby wydruk był jak najmniej matowy.
  • 7
@hrumque: Na razie na próbkach co testowałem temperatura nie wydaje się aby miała jakieś znaczenie w sumie. Przez przypadek odpaliłem tez gcod ustawiony pod zwykle pla z temperaturą 200 i o dziwo się wydrukowało bez problemu. Zakres temp jakie sprawdzałem to 215, 220 i 225 no i to 200 przez przypadek. Teraz drukuje kubek na ołówki, zmniejszyłem prędkości do 50mm (normalnie mam 60) i 215 temp. Zobaczymy jak wyjdzie.
@Variv eksperymentuj.
Mi ten sam zwykły filament pla potrafi wyjść połysk gdy idzie druk przy 220 i pomału, albo wyjść matowy jak farba tablicowa jak leci 200 i prędkości rzędu 150...
@hrumque: Z temperaturami na PLA to tez bywa cyrk. Jeden PLA mi się na 195 max drukuje, na wiecej to jest robi wosk i nie idzie sensownie drukować, a np. devil design PLA Black musze mieć na 210 co najmniej bo mniej słabo idzie. Choć zazwyczaj na PLA ustawiam na początek zawsze 200 i obserwuje, zazwyczaj jest ok. Z prędkościami jeszcze za dużo się nie bawiłem.
@hrumque: W ogole wiesz może te wierze temp w cura to są już automatyczne? Czy trzeba ustawiać spadek temp co ileś warstw jak było kiedyś aby to działało?