Wpis z mikrobloga

Mirki, mówi się, ze kierowcy Alfy nie pozdrawiają się na drodze, bo rano widzieli się w serwisie. Jako, że ta marka jest mi zupełnie obca, chciałem zapytać o wasze doświadczenia? Czy coś się w tej kwestii zmieniło? Awaryjność, trwałość, niezawodność taka jak z anegdoty czy jednak jest coś lepiej?

#motoryzacja #samochody #alfaromeo
  • 15
@MrWronek: mam Stelvio od 1.5 roku, nastukane 36k km. Jedyna usterka to czasem nie otwierała się klapa bagażnika, w ASO wymienili cały moduł otwierania klapy za free i problemu nie ma. Auto piękne i generalnie polecam.
@MrWronek: Generalnie Alfa robi bardzo w porządku samochody zwłaszcza obecnie, ale są one bardzo niedoceniane na polskim rynku z uwagi na różne stereotypy bardzo dziwne oraz opowieści dziwnej treści rodem z poprzedniego ustroju w stylu ''nie kupuje się samochodów na F a mercedes miał 40 lat gwarancji i jest najlepszą marką. Mnie na przykład mocno kusi Giulia
@MrWronek: Zależy czego oczekujesz. Nie jeździłem zbyt wieloma markami, które opisujesz, gdyż jak kupowałem był szczyt kryzysu półprzewodników :D Głównie objechałem grupę VAG i Mercedesa C (audi nie było, lex to CVT, a ja tym gardzę, volvo S60/XC40 oglądałem tylko ale nie jeździłem). W mercu moim zdaniem skrzynia bardzo muliła. W volvo są powershift z forda (wcześniej były Aisin) - ogólnie dość powolne.

Powtórzę, wszystko zależy czego oczekujesz. Stelvio to jednak
@kartoflaneUroczysko O Mercedesie słyszałem, ze lubią się dość często psuć. Nie wiem ile w tym prawdy. Raczej na pierwszym miejscu komfort i jakoś wykonania, spasowania elementów, nie lubie jak mi coś trzeszczy po 10k. Dynamika wiadomo, ale jednak na drugim miejscu.
@Luko: jak nówka to się nie ma co zastanawiać tylko brać! Stelvio po drugim lifcie to już jest mega poprawione a do tego 5 lat gwarancji.
@MrWronek: testowałem Audi A5 Sportback to odrzuciłem z uwagi na wysoką cenę (270k w słabej wersji, w środku był wyższy pakiet, a i tak plastiki) i mega twarde zawieszenie.

Testowałem Toyotę Camry to super wyposażenie za 180k, ale czułem się w niej 10 lat starszy no i okropna skrzynia CVT, która (przynajmniej dla mnie) wyje mocno na wysokich obrotach, nienawidzę tego dźwięku.

Volvo odrzuciłem, bo jednym z kryteriów był napęd 4x4