Wpis z mikrobloga

Wystawiłem na olx prawie nową szlifierkę. Napisało do mnie kilku sebiksów (wnoszę po zastosowanej przez nich ortografii) i wszyscy chcą przesyłkę pobraniową. Oczywiście nie zgadam się na to, bo nie chcę płacić za przesyłkę i przesyłkę zwrotną w przypadku gdyby tego nie odebrali, ale zastanawia mnie jedna rzecz: czy są to typy, które zarabiają w gotówce i nie mają jak wpłacić na konto 150 zł, bo im komornik zajmie za alimenty, czy może jest to jakaś próba oszustwa? Kojarzy ktoś taką metodę?

#olx chyba #oszukujo #kiciochpyta #allegro
  • 9
@dziczyznaa: zgódź się - to zaraz się okaże czy scam.

Jak poda normalny polski adres, z numerem telefonu i odbierze ten telefon - to mozesz słać.

Btw - ty byś komuś kto szlifierkę na OLX sprzedaje wpłacić kasę z góry?
@graf_zero przecież ja to sprzedaję z wysyłką olx. Nie zobaczę grosza dopóki paczka nie dotrze do adresata. Odpowiedź zatem brzmi: tak, wpłaciłbym kasę z góry gdybym kupował poprzez wysyłkę olx. Co więcej, kupiłem tak kilkanaście rzeczy.
@dziczyznaa: No tak jak pisałem - napisz że chyba ci to pasuje, niech podadzą dane do przesyłki i kontaktowe.

I nagle okaże się że oni będą z jakiegoś innego sposobu płatności korzystać itp. I wtedy wiadomo ze scam.

A inna opcje? Że to ludzie tacy jak ja. Którzy nie wiedzę że przesyłka olx jest bezpieczna.
@dziczyznaa: proś o numer telefonu i dane do wysyłki, potem dzwonisz i potwierdzasz.
Wysyłkę za pobraniem najtaniej znalazłem w furgonetka.pl przesyłka pocztexem, nadanie na poczcie, dostawa kurierem pod adres.
Sprawdzasz ile twoja paczka będzie kosztować, doliczasz sobie za dojazd na pocztę/spakowanie przysłowiowe 5zł, informujesz o całkowitym koszcie kwoty pobrania kupującego.
Jak nie odbierze to w ramach kosztu wysyłki masz powrót paczki do placówki pocztowej gdzie nadawałeś.
Ostatnio tak wysyłałem 3 rzeczy