Wpis z mikrobloga

Będę potrzebował prądu na budowie i zastanawiam się na d jakimś agregatem, czy kupno agregatu tak do 1500zł ma sens? Głównie działałoby na nim mieszadło do zaprawy czy jakaś szlifierka.
Agregat tego typu:
https://allegro.pl/oferta/agregat-pradotworczy-pradu-tagred-5600w-avr-olej-12775746543
lub
https://allegro.pl/oferta/inwertorowy-agregat-2-4kw-pradotworczy-generator-12848047559

Odpowiedź "pożycz od sąsiada" nie jest brana pod uwagę

#budownictwo #budowadomu #budowlanka
  • 20
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: a budowałeś już kiedyś dom czy zaczynasz pierwszy raz? Osobiście uważam że prąd nie jest potrzebny. Kończę SSO i nie użyłem prądu ani raz. Narzędzia akumulatorowe są wystarczające a i tak się przydadzą przy wykańczaniu. Pręty zbrojeniowe znacznie przyjemniej się tnie lisicą z dobrym brzeszczotem niż szlifierką. Zaprawy używałem tylko do murowania fundamentu i szybciej i wygodniej było wymieszać na raz 60l łopatą w taczce niż kręcić mieszadłem w kastrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Torgerd buduję swój, pierwszy raz. Chcę stawiać scianki działowe, czyli będzie potrzebna zaprawa na pierwszą warstwę i później zaprawa do spoin cienkowarstwowych. Nie chcę sam robić na piankę, bo na klej będę miał chyba więcej czasu na ewentualne poprawki.
  • Odpowiedz
Jeżeli masz już jakieś elektronarzędzia i akumulatory to raczej poszedł bym w mieszadło akumulatorowe. Chyba że i tak chcesz agregat żeby później podtrzymać dom w razie braku prądu, ale to już trzeba trochę wydać
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: no to fakt, agregat nie dużo drożej. Zależy też ile tych worków będziesz kręcił. U siebie w domu wszystko na pianoklej waliłem ale jak robiłem remont w mieszkaniu to wszystko kręciłem wkrętarką i dała bez problemu radę te kilkanaście worków wymieszać.
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: Będzie spoko na 18V. A prąd od sąsiada też nie możliwy? W elektornarżedziach masz duży pobór pradu przy uruchamianiu i pocżatku pracy, generator musi być w stanie taki pobór obsłużyć. Używajac tylko zespołu baterii od producenta, masz pewność że to ruszy. A jakimś dużym akumulaotrem od ciągnika i przetwornicą możesz nawet ładować dedykowane akumulatory do elektornarzędzi.
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: ja akurat będę miał normalne przyłącze, ale też długo analizowałem sytuację budowy bez prądu. Osobiście skłaniałbym się w takiej sytuacji ku agregatowi, ale wtedy dobremu z takich powodów:
1. Urządzenia 230V mają lepszego kopa, pozwalają na prace z większymi akcesoriami (np. tarcze do pilarki, szlifierki, wiertła do betonu), baterie szybko się rozładowują przy cięższej pracy
2. przyjmując, że cena body=cena narzędzia AC, to koszt kilku Aku (np. 2x4ah + 2x2Ah)
  • Odpowiedz