Wpis z mikrobloga

Zaczynam sobie trening z #garmin . Dzisiaj był benchmark run i w 5 minut przebiegłam 1,01 km. Nigdy tak szybko nie biegłam xD dziwnie tak szybko biegać, jak wy możecie 10 km takim tempem o.O dla mnie to był sprint… :( #bieganie
  • 8
  • Odpowiedz
@turtledove no pewnie że jest możliwe, moje normalne tempo w październiku 2022 wynosiło 6:10 a teraz 4:55, kwestia regularnego treningu, odżywiania i regeneracji, a z czasem dojdziesz do takiego biegania
  • Odpowiedz
@turtledove jest możliwe. Gdy biegałem sobie tak w tygodniu to np w soboty robiłem 40 km po lasach średnio z tempem 6:00-6:15
A jak szedłem na zawody (nigdy nie byłem jakiś mega szybki) to 20 km biegałem z 4:30 spokojnie i musiałem się hamować bo adrenalina powodowała ze początkowe kilometry nawet poniżej 4:00.

Do zejścia ma 5:00 nie musisz nawet jakoś specjalnie trenować pod to. Po prostu biegać. A poniżej 5:00
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopowy_brukselek: hmm… nie no chyba muszę trenować - żeby przebiec ten 1 km w 5 minut musiałam biec sprintem xD nie był to szybki bieg tylko musiałam użyć wszystkie moje siły - wydolnościowo był okej ale siły brak
  • Odpowiedz
@turtledove oczywiście możesz trenować. Ale ja bazuje na swoim doświadczeniu. Człowieka który nie umiał przebiec 1 km zaczynajac i bez treningów doszedłem do 5:00 ale żeby zejść niżej jak mówiłem to już musiałem ostro trenowac

I oczywiście te 5:00 to na zawodach. Nigdy nie mogłem się zmotywować by biegać tak samemu;)
  • Odpowiedz