Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, czy jest na sali jakiś optyk/okulista/optometrysta?
Miałem kiedyś wadę wzroku z soczewek torycznych przeliczoną na zwykłe, tak żeby można było kupić sobie tanie jednodniowe w razie czego, których normalnie nie ma dla mnie na rynku. Korygowały wzrok nie aż tak dobrze jak zwykłe, ale zadowalająco. Niestety zgubiłem gdzieś te wartości.
Czy umiałby ktoś z Was może to przeliczyć ponownie, albo nakierować mnie na jakiś kalkulator czy wzory? ʕʔ

#soczewki #zdrowie #medycyna #wadawzroku #okulary #optometrysta #optyk #okulista #wzrok
wisniowy_smak - Hej Mirki, czy jest na sali jakiś optyk/okulista/optometrysta?
Miałem...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 5
@wisniowy_smak: Raczej to się przelicza bezpośrednio 1:1, ale oczywiście coś za coś zbytnio podbijając sferę, do bliży będzie problem. Poza tym polecam dużo marchewek i innych karotenoidów, a soczewki raczej od święta.
@KollA jak 1:1? Po prostu biorę taką samą wartość pwr i axe jak na recepcie, a cyl zamiast tyle ile normalnie, to tyle ile jest akurat dostępne w jednodniowych? Czy w ogóle w tedy nie do astygmatyzmu i pomijam wartość cyl kompletnie?
No właśnie od święta, chcę tylko na koncert itp. Dopasowanych do wady miesięcznych się nie opłaca w ten sposób, a w okularach tak średnio.
@wisniowy_smak: Powiem Tobie tak, że ja w ogóle nie koryguję astygmatyzmu w okularach, a jak potrzebuję super widoczność to mam soczewki kontaktowe jednodniowe z tą korekcją cylindryczną.