Wpis z mikrobloga

@mirek_wyklety: Zgadza się :/

I jeszcze patrzę wczoraj rano na prognozę lokalną: ma (cudem!) nie padać, w okolicy - może mżyć. No to na dach i robię barge (nie wiem jak to po polsku, takie obicie stalową blachą betonowego brzegu dachu - u mnie w garażu) . Wywlokłem wszystkie wiertarki, młot udarowy, uszczelnienia na dach - zacząłem robić. Jeden brzeg prawię kończę - zaczęło kropić. Wszedłem do domu, za minutę wpada
  • Odpowiedz
@bialy100k: Heh, skad ja to znam...ja przedwczoraj zamówiłem przyczepę drzewa, farmer przywiózł, zrzucił na podjazd...myślę sobie elegancko, nie pada, więc powolutku mogę wrzucać do sheda, każdego loga ułożyć jak trza....jak się zabrałem do noszenia, to za chwile czarna chmura na horyzoncie i zaczęło #!$%@? do końca dnia...drzewo pod brezent i dopiero wczoraj wczesnym popołudniem jak były przebłyski, to udało mi się przerzucić drewno pod dach...3 pory roku w ciągu pół godziny
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety: Lato z dupy w tym roku. Jak ide na rower to zawsze się liczę z tym, że mogę popływać zamiast pojeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°). A w tym roku dość często pływam! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety było mi wyjechać do Irlandii :/ nie znoszę upałów, a znowu mamy lato po 27-34C z kilkudniowym ochłodzeniem do 22 stopni. Dla mnie optymalna temperatura to takie 18-20C. Zapewne by mi przeszkadzał ciągły deszcz;) rośliny w ogródku trzymacie w szklarni/pod folią, jeżeli serio tak dużo pada?
  • Odpowiedz
@kureci_paratko: w ogrodzie to ja mam same krzaczory zasadzone i drzewka. Tutaj jest pol metra gliny, a pod spodem skala, więc nic tu nie urośnie, jeśli się nie wymieni gleby na czarnoziem. Jak ktos chce swoje warzywa miec, to tylko szklarnia, albo green house z folii.
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety tak właśnie myślałem, że przy tej pogodzie to tylko jakieś tunele/szklarnie. W takim ponurym deszczowym okresie to nie dziwię się, że tam pijecie whisky, albo chodzicie do barów. Na ogródku nie posiedzisz, warzyw nie ma za bardzo jak uprawiać, w deszczu na rybach siedzieć nie będziesz... ;)
  • Odpowiedz
@mirek_wyklety: pierniczysz od 3 tygodni robię pomiędzy Galway a Ballinasloe I tylko raz przebierałem się w deszczowe ciuchy i wczoraj o 14 trochę mocniej zaczęło padać ale nie było już sensu się przebierać.
  • Odpowiedz