Wpis z mikrobloga

Decyzja kredytowa pozytywna. Za szybko ;d

w dniu 12-07-2023r., wniosku: podjęto decyzję: pozytywną

Babka była na urlopie i nie dostałem info xD

7.14 (5 - letnia stała stopa bazowa = 5.97, marża = 1.17) raty 1-60
8.95 (5 - letnia stała stopa bazowa = 6.95, marża = 2.00) raty 61 -120
8.95 (WIBOR 6M= 6.95, marża = 2.00) raty 121 - 300

Oferta z PKO BP

Wniosek złożony 04.07

Oferta z ubezpieczeniem od utraty pracy i ubezpieczeniem na życie - 15 000 zł

Ale uwaga! W umowie nic nie ma o skutkach rezygnacji z tytułu tego ubezpieczenia ;d

Na stronie jakiegoś eksperta widzę, że też wykreślił ten punkt:
https://ekspertka.pl/bezpieczny-kredyt-2-i-rodzinny-kredyt-w-pko-bp/#:~:text=W%20przypadku%20rezygnacji%20z%20ubezpieczenia,utraty%20pracy%20w%20PKO%20BP.

Także jak rezygnacja i elo. Czekam teraz na Pekao, bo Decyzja jest ważna do : 16-08-2023r. i nie łapie się na zniesienie PCC xD

#kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 18
@DrKittens: Możesz normalnie podpisać umowę kredytową z bankiem i tam powinna być informacja w jakim czasie musisz podpisać umowę u Notariusza, zwykle jest to 30-60dni. Też mam taki przypadek że na dniach powinienem otrzymać pozytywną decyzję z Pekao, umowę kredytową normalnie podpisuję i w Pekao jest 60dni na dostarczenie do banku podpisanej umowy u Notariusza, więc spokojnie poczekam aż PCC przestanie obowiązywać z już podpisaną umową kredytową. Sama kwestia załatwienia formalności
  • 0
@ksiezycoweNieruchy: Moim zdaniem będzie podobny ;)

Zauważ, że Pekao ma marże 2,5% w tej opcji bez prowizji i tam też stała stopa procentowa wychodzi 7.14 w początkowym okresie, a przy zmiennej stopie:
Jak sobie dodasz tą 5 - letnią stałą stopę bazową = 6.95, marża = 2.50 to wyjdzie więcej jeszcze więcej :P Bo 9.45 i tak mam w formularzu od Pekao.
Niestety Pekao nie robi symulacji po 60 ratach dla
@DrKittens nieprawda, zobacz że nie ważne czy bierzesz opcje w pekao z prowizja czy bez to i tak masz takie same oprocentowanie w ciągu pierwszych 10 lat. Ta marża 2.5% obowiązuje dopiero po 10 latach. Wcześniej marża wynosi 1.17% przez 10 lat, a w w PKO tylko przez 5 lat, a potem się podnosi. Wychodzi na to że w PKO w drugim 5 letnim okresie dopłat będzie drożej niż w pekao, prawda?
  • 0
@ksiezycoweNieruchy: W zasadzie to ma sens co piszesz :P Nie mogłem znaleźć żadnego info o tej marży w Pekao przez pierwsze 10 lat jak to rozpisują w symulacji dla PKO i jakoś tak błędnie założyłem, że to będzie na podobnej zasadzie. Wychodzi na to, że to źle zrozumiałem i faktycznie ta oferta w PKO BP taka byle jaka. No to tym bardziej mam argument, żeby czekać na Pekao.

Szkoda, ze dzisiaj
  • 0
@ksiezycoweNieruchy: W sumie u mnie niewiele to zmienia, bo PKO BP jest ostateczną opcją. Szkoda jednak, że się tak szybko wyrobili i jak do tego 16.08 nie dostanę decyzji to będę musiał to podpisać :/
Dobrze przynajmniej, że to ubezpieczenie da się wymanewrować. W sumie dzięki ;)
no właśnie, jak ktoś nie zrozumie umowy to weźmie PKO i będzie płacił więcej po 5 latach niż w pekao


@ksiezycoweNieruchy: A czy po 5 latach w momencie, gdy oprocentowanie stałe będzie przeliczane na nowo na kolejne 5 lat z uwzględnieniem nowej wartości wskaźnika - to czy wówczas nie będzie możliwości negocjacji tej marży z Bankiem? Wtedy też będą ponownie podpisywane oświadczenia o spełnianiu warunków programu, więc może to będzie czas