Wpis z mikrobloga

Chcę aby opozycja objęła władzę, ale jednocześnie tego się boję. Pomijając aspekty gospodarcze i światopoglądowe, za istotne uważam następujące obszary:

1) Kontynuowanie wspierania Ukrainy i nieprzejednane stanowisko względem Rosji. Obejmuje to także walkę na forum UE z frakcjami, które chciałyby pokoju za wszelką cenę, wbrew woli Ukrainy kontynuowania walki.

2) Kwestia migracji. Granica z Białorusią ma być chroniona, a nasze stanowisko nawet zaostrzone. Trzeba zakończyć politykę masowego sprowadzania pracowników z krajów obcych kulturowo oraz z tych, które produkują nieproporcjonalnie dużo przestępców (Gruzja). Należy na szczeblu UE nie można dopuścić do wprowadzenia systemu relokacji itp. szalonych pomysłów. Należy przepychać jak najostrzejszą politykę UE w tym zakresie.

3) Armia. Masowe finansowanie i rozwój Wojska Polskiego musi być kontynuowane. Oczywiście konieczne będzie wprowadzenie kilku poprawek w zakresie lekkomyślnych planów PiSu (K9, zbyt szybkie zwiększanie liczebności WP, umowy ramowe bez uprzednio wynegocjowanych istotnych elementów), ale sama przyspieszona modernizacja powinna zostać utrzymana.

W zakresie pkt. 1 nie można ufać Konfederacji, a problemem KO zawsze była bierność i podążanie za kierunkiem wytyczone przez duże kraje. Absolutnie nie wierzę, że w 2022 r. KO z taką zaciekłością lobbowałaby za pomocą Ukrainie i wyrwała się przed szereg z dostawami sprzętu. Mogę się oczywiście mylić.

W zakresie pkt. 2 można ufać Konfederacji, ale nie można ufać KO, Lewicy i Hołowni. Być może ograniczyliby wydawanie wiz ludziom z niektórych kierunków, ale kompletnie nie wiem czego się spodziewać w zakresie muru na granicy i działań Straży Granicznej. Na forum UE żadne z tych ugrupowań nie postawi się w kwestii migracji i relokacji.

W zakresie punktu 3 nie ufam nikomu. Nadal nie wiem jak mocno Konfederacja przesiąknięta jest rosyjskimi wpływami. Z kolei okres rządów KO to czas gigantycznego zastoju w naszych siłach zbrojnych, wstrzymywanie krajowych projektów, ograniczenia przetargów i wydatków. Kto ma wystarczająco dużo lat ten pamięta bezczelne zagrywki ówczesnego rządu, który celowo nie wydawał pieniędzy z budżetu MON, aby na koniec roku wróciły one do budżetu jako środki niewykorzystane (w ten sposób łatano dziurę budżetową bez oficjalnego zmniejszania budżetu MON). Paradoksalnie to rządy dawnej lewicy (SLD) zrobiły bardzo dużo dla modernizacji WP, ale nie wiem na ile stara gwardia została wyparta przez razemopodobnych typów.

I jak ja mam wybrać na kogo głosować? Czy czołowi politycy KO są w stanie zagwarantować odpowiednią politykę w zakresie punktów 1-3?

Powtarzam, chciałbym żeby PiS przegrał - w kwestiach wewnętrznych są tak wielkimi szkodnikami, że inne sprawy nie są w stanie tego zbalansować. Do tego nie wypełniają wymogów w zakresie migracji (sprowadzanie pracowników) oraz armii (szemrane zakupy i bardzo wyraźne wpływy lobbystów w wielu obszarach).

#wybory #wybory2023 #polska #lewica #prawica #opozycja #polityka #pis #po #konfederacja #wojskopolskie #uchodzcy
  • 5
@NijuGMD: Konfederacja ma w swoich szeregach posłów mniej lub bardziej otwarcie prorosyjskich, a do tego zdyskwalifikowali się swoim stanowiskiem w kwestii prawa aborcyjnego, przyczyniając się do zniszczenia dotychczasowych rozwiązań prawnych.