Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy ktoś z Was studiował może któryś z wymienionych przeze mnie kierunków #studia - a najlepiej na tych konkretnych uczelniach które podałem w nawiasach?

Który z nich byłby Waszym zdaniem najlepszym wyborem i dlaczego? Odkładam na bok kwestię moich preferencji, zainteresowań, zdolności itp - pytam stricte z praktycznego i obiektywnego punktu widzenia. Przez "najlepszy wybór" rozumiem taki, z którego potencjalnie wyniosę najwięcej wiedzy i umiejętności, oraz taki który zapewni mi w miarę możliwości najlepsze perspektywy zawodowe.

Filologie dodałem bardziej z ciekawości i na ten moment raczej nie biorę ich pod uwagę, ale ciekaw jestem wyników ankiety. Chętnie poznam też Wasze opinie o wymienionych uczelniach.

Z góry dzięki za odpowiedzi i opinie :P

#studia #uj #uniwersytetslaski #uek #uekatowice

Który z poniższych kierunków studiów jest Twoim zdaniem najlepszym wyborem?

  • Administracja [UE Kraków/UE Katowice] 20.0% (6)
  • Gospodarka i Administracja Publiczna [UE Kraków] 6.7% (2)
  • Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze [UE Krk/Kato] 23.3% (7)
  • Przedsiębiorczość i Finanse [UEK Katowice] 26.7% (8)
  • Zarządzanie Publiczne [UJ Kraków] 3.3% (1)
  • Filologia Hiszpańska/Włoska [UŚ Katowice] 20.0% (6)

Oddanych głosów: 30

  • 4
  • Odpowiedz
@Misanthrope: z tych wymienionych to ta przedsiębiorczość i finanse może daje jakieś szanse na pracę jako księgowy/w korpo/bankowości/ew. jako makler papierów wartościowych. Reszta kierunków bez szału. Filologia dobra jeżeli chcesz zajmować się np. tłumaczeniami (ale musisz być w tym dobry) - popyt na języki inne niż angielski pewnie jakoś szybko nie zniknie.

Ale pamiętaj o sprawdzeniu syllabusów, bo może się okazać że kierunek znacznie odbiega od tego, czego można byłoby spodziewać
  • Odpowiedz