Wpis z mikrobloga

Cześć, po wymianie oleju w #e46 m54b30 zaczęło sie dziać coś niepokojącego. Po zapaleniu auta czerwona kontrolka oleju świeci się przez jakieś 2-3 sekundy gdzie wcześniej gasła natychmiast. Co więcej wczoraj na parkingu gdy manewrowałem mignęła również ta czerwona kontrolka. Dodam, że silnik pracuje wzorowo i nie ma niepokojących objawów. Osobiście obstawiam felerny filtr oleju, kiedyś mi mechanik mówił że filtry Filtrona mogą nieco płatać figle. Z góry dzięki za pomoc
#mechanikasamochodowa #pytanie #mechanika #bmw #motoryzacja #samochody
  • 16
  • Odpowiedz
@WujekSzejk jeśli na parkingu przy niskim obciążeniu zapala się kontrolka ciśnienia oleju to jest nie za dobrze, zbadaj to dobrze bo jeśli jest pompa walnięta, albo przytkany smok to możesz zatrzeć piec.
  • Odpowiedz
@WujekSzejk: Uszkodzony zawór zwrotny w podstawie filtra oleju powoduje cofanie się oleju w dół silnika przez co góra silnika przez chwile chodzi bez oleju. Można kupić taki zaworek na allegro, ale według mnie to nie jest rozwiązanie, bo plastik, który ma uszczelniać ten zawór jest beznadziejnej jakości. Jak ci zależy na silniku to lepiej kupić sprawną używana podstawę lub zamówić nową w aso. Nowa nie jest szczególnie droga bo kosztuje około
  • Odpowiedz
wczoraj na parkingu gdy manewrowałem mignęła również ta czerwona kontrolka


@WujekSzejk: ja bym już tym silnikiem nie jeździł dopóki nie znalazłbym przyczyny, czujnik ciśnienia oleju się nie myli, pierwsze bym sprawdził filtr oleju, prewencyjnie wymienił, sprawdził stan oleju poziom i pompę oleju
  • Odpowiedz