Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś tutaj mieszka w zaznaczonym na screenie rejonie? Chodzi mi o teren pomiędzy M1 a łąkami nowohuckimi (ulice Sołtysowska, Centralna, osiedle Fajny Dom, Centralna Park itp). Zastanawiam się nad kupnem mieszkania w tej okolicy. Czy ktoś mógłby powiedzieć jak tam się mieszka? Jakie są plusy, a jakie minusy?

#krakow #nieruchomosci
krystse - Hej, czy ktoś tutaj mieszka w zaznaczonym na screenie rejonie? Chodzi mi o ...

źródło: IMG_20230724_103029

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@krystse: Wynajmowalem mieszkanie na Galicyjskiej i sie zastanawialem nawet nad kupnem. Poza atrakcyjna cena, nie oferuje ta lokalizacja nic ciekawego. Bez samochodu jest bieda, na przystanek zasuwasz 15 min z buta, betonoza straszna, do tego przez kilka najblizszych lat to bedzie jeden wielki plac budowy.
Jezeli chodzi o soltysowska to sie nie wypowiem, ale od zawsze to byla mocno zakorkowana okolica.
Po przemysleniach zdecydowalem sie na poludnie Krakowa, odleglosc do
  • Odpowiedz
@krystse: Sensowna lokalizacja jak na dzisiejsze czasy, ma minusy bo z jednej strony wszystko niedaleko ale trzeba tam dojść (przystanki, sklepy itp.) ale z tego co się dowiedziałem jak szukałem mieszkania jakiś czas temu to odpuściłbym Centralna Park. Trochę znajomych tam wynajmuje i podobno słabo to wykonane i sporo patoli. No i to będzie jedno z większych blokowisk w Krakowie, już jest chyba 8 bloków a dojdzie jeszcze około 3/4.
  • Odpowiedz
@krystse: Sołtysowska odradzam, choć wbrew pozorom jest tam dużo fajnych mieszkań. Korki na wyjeździe i bardzo kiepsko jak chdsz rowerem jechać, ta droga jesy ciągle full. Mierzyłem też z jednego osiedla ze stoperem czas przejścia na przystanek i dla mnie było za daleko. Ale może Ty na to tak nie zwracasz uwagi
  • Odpowiedz
Słaba lokalizacja, nie polecam. Po pierwsze smród, po drugie słaby dostęp do komunikacji miejskiej, po trzecie korki i duży ruch.
  • Odpowiedz
@krystse: Wziąłem mieszkanie od Devlia w kolejnym etapie na bk2%. Od kwietnia szukałem mieszkań i bardzo słaba oferta w Krakowie cenowo tutaj wyszło w miarę okay, bo przed podwyżkami zapłaciłem mniej niż 11k/m2. Byłem tam fizycznie w weekend i na tyg uważam takie 7/10 (12 min z buta na tramwaj w okolice dywizjonu 303). Rozmyślałem nad Płaszowem, ale ceny już w maju pod korek bk2% do tego lokalizacja tez średnia,
  • Odpowiedz
@amaizd:

No i to będzie jedno z większych blokowisk w Krakowie, już jest chyba 8 bloków a dojdzie jeszcze około 3/4.


podpisuje sie pod tym, tez sie zastanawialem nad mieszkaniem tam wiec pojechalem tam osobiscie przejsc sie po okolicy, tobie tez polecam to swietne rozwiazanie jak sam chcesz ocenic okolice
  • Odpowiedz
@krystse: O STARY MIESZKAŁEM NA FAJNYM DOMIE XD
Ludzie tam są #!$%@?, raz #!$%@? dostałem XD
drugi raz jakiś typ zaczął #!$%@?ć taki murek metalowy nafurany
całe osiedle zabrukowane, wszędzie daleko, bolt / uber na rynek 40zł XD do trajki 12 minut pieszo + 30 minut trajką
tereny zielone może i są blisko (tak z 1,5km XD) - ale żeby gdziekolwiek dojść to trzeba #!$%@?ć na około bo wszystko #!$%@? jakimiś płotami
drogi w
PiesLat2230 - @krystse:  O STARY MIESZKAŁEM NA FAJNYM DOMIE XD
Ludzie tam są #!$%@?, ...

źródło: 362444037_951171642842149_5753541963231686879_n

Pobierz
  • Odpowiedz