Wpis z mikrobloga

Czemu nasza piłka wygląda jak wygląda a np w taka siate wymiatamy? To proste, polska myśl trenerska w noge od podstawówki to promowanie patusów. Do tego dochodzą chłopcy, których ja nazywam "wyścigówki". Rzucasz im piłkę to biegają za nią jak psy i naśladują zachowania gwiazd futbolu. Sami kopia po kostkach ale dotknij jego to się 10 razy przewróci i krzyczy faul. Każdy z IQ wyższym jak małpa wolał grać w siate i stąd te efekty. #siatkowka #pilkanozna #polska #sport
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Minieri: @theOstry Dochodzi do tego cały system szkolenia od najmłodszych lat w siatkówce, szkolenie mamy na poziomie jeśli nie mistrzowskim to bardzo dobrym.
W piłce nożnej to są jaja nie szkolenie
  • Odpowiedz
@Minieri próg wejścia niższy w siatkówce? Jestem w stanie się zgodzić ze stwierdzeniem, że żeby wyjść na najwyższy światowy poziom, jest ciężej w piłce nożnej, bo dużo więcej ludzi uprawia te dyscyplinę (i należę też do ludzi, którzy nie próbują się kłócić co jest najbardziej popularne). Nie zgodzę się jednak, że próg wejścia jest niższy, bo technicznie siatkówka jest trudniejsza jest mnie. Czemu tak uważam? Choćby z uwagi na fakt, że
  • Odpowiedz
@SuperGosc11: Technika w każdym sporcie jest najważniejsza jeśli chce się wejść na najwyższy poziom, za to w piłce dochodzą jeszcze takie kwestie jak szybkość, wydolność nad którymi również trzeba ciężko pracować a które w siatkówce nie są aż tak istotne jak w kopanej.
  • Odpowiedz
@Minieri niemniej, to również trzeba trenować źle siatkówce. Jak mówiłem wyżej, nie mam zamiaru się spierać na temat "wyższości" tj popularności dyscyplin, bo to nie ma sensu i oczywiście światowo piłka nożna jest numerem jeden na świecie, jedyne co to mam inne zdanie w kwestii tego progu wejścia :)
  • Odpowiedz
@SuperGosc11: Też nie mam takiego zamiaru, po prostu moim zdaniem żeby osiągnąć sukces w piłce potrzebny jest bardziej "wielowymiarowy" trening niż w siatce do tego oczywiście dochodzi jednak ta popularność która też ma wpływ na to kto i ilu się wybije ponad przeciętność.
  • Odpowiedz
@theOstry po pierwsze mamy dobre szkoły siatkarskie po drugie tu nie wystarczy dojść do przeciętnego poziomu i już masz pewne zarobki w klubie i zamiast zapieprzać by być lepszym takim młodym piłkarzom woda sodowa zaczyna bić do głowy. Po za tym siatkarska liga w Polsce to top światowy a ekstraklasa to sami wiemy, odpowiednik 2 czy 3 ligi w Europie co widać po wynikach klubowych. O reprezentacji w nożnej to już
  • Odpowiedz