Wpis z mikrobloga

Pomimo pracy na etacie mam masę wolnego czasu. Myślę o otworzeniu własnego sklepu internetowego (mam nawet własną domenę WOW!). Przeglądając internety trafiłem na #takedrop i nie wiem czy to dobra platforma, w opiniach google jest sporo komentarzy mówiących o tym że wiele tych pozytywnych jest fejkowych... Jeżeli nie takedrop to co możecie polecić? A może lepiej założyć własną niezależnie działającą stronę?

Pytań mam jeszcze więcej, ale zacznijmy od tego.

#ecommerce
  • 9
  • Odpowiedz
@ZjemTwojegoRogala dropshiping to jeden wielki scam :) zwlaszcza na allegro gdzie hurtownia od której zamawiasz wystawia przedmioty ze swojego konta z cena jakiej nigdy nie dostaniesz. na dropie zarabiaja wszyscy (dostawca sklepu, hurtownie, spedycja) tylko nie Ty. jest jedna opcja zeby zatabiac na dropie- poszukac produktu ktorego nikt nie oferuje, dogadac sie samemu z hurtownikiem. wpakowac sporo siana w adsy inne duperele.
  • Odpowiedz
@ZjemTwojegoRogala: właściwie to @xyz_xyz wyjaśnił temat. Wchodź w to jeśli chcesz się przećwiczyć w mechanice Allegro, obsłudze klienta, itd. Przy dobrych wiatrach wyjdziesz na zero.

Jeśli chcesz, to mam znajomego, który ma hurtownię galanterii, sprzedaje też w dropie i póki co nie jest w żadnych bazach dropów. Można powiedzieć, ze kameralne źródło asortymentu.
  • Odpowiedz
@ecco znając życie zle skalkuluje prowizję, dopłaty allegro, dostanie dwa zwroty (których hurtownia zbytnio przyjąć nie bedzie chciala no bo nie musza) i będzie w plecy. jeszcze zapomniałem dodać do listy osób zarabiających na dropie tych co oferują szkolenia jak zarobić swój pierwszy milion w dropie :D największy skok bez liny to pchanie się w drop elektroniki typu telefony od hurtowni AB, podziwiam jak ktos to robi.
  • Odpowiedz
@ZjemTwojegoRogala: takedrop to dobry sposób na test dropa z małym wkładem wiadomo, że własny sklep to lepsza alternatywa ale też wymaga wiecej czasu i kasy. Jak chcesz mogę pomóc ze stawianiem i promowaniem
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: równie dobrze mógłbyś napisać że "handel przez internet to jeden wielki scam" - bez sensu, prawda?
Dropshipping to tylko sposób zarządzania magazynem, niczym więcej od tradycyjnego handlu się nie różni.

Rozumiem pewne spaczenie wszelkimi pseudo kursami, które pokazują, że wystarczy wziąć jakikolwiek gówniany produkt z aliexpress, puścić reklamę na fb i można tylko liczyć hajs. Wiadomo, że w ten sposób zarabia tylko ten co sprzedaje kurs. (@Scross93: Takedrop jest
  • Odpowiedz
@kniew ale wez przeczytaj jeszcze raz moje wpisy okej? albo wkleje Ci fragment " jest jedna opcja zeby zatabiac na dropie- poszukac produktu ktorego nikt nie oferuje, dogadac sie samemu z hurtownikiem. wpakowac sporo siana w adsy inne duperele."
  • Odpowiedz
@kniew: mi chodziło jedynie, że takedrop jest łatwiejszy i tańszy niż robienie dropa jak się nie zna. Wiadomo, że dla nich to biznes. Ps jak tam dziennik :D ?
  • Odpowiedz
@xyz_xyz: oprócz tego można sprzedawać "zestawy" produktów, można do jakiegoś popularnego produktu dodać dodatkową wartość w postaci np. ebooka czy kursu lub jakiejś konsultacji, można wyjść poza schemat i poszukać innego dojścia do swojej grupy docelowej niż bardzo drogie fb ads.

szukanie "złotego" produktu którego nikt nie ma może być trudne i kosztowne. ale ten kto trochę się wysili i podejdzie do tematu kreatywnie to może zarobić. nawet na dropshippingu,
  • Odpowiedz