Wpis z mikrobloga

Mirki, siostra znalazła mieszkanie które chce kupić ale ma pewne wątpliwości. Mianowicie mieszkanie jest w bloku z lat 70, na parterze jest transformator a mieszkanie którym jest zainteresowana jest na 2 piętrze nad transformatorem (czyli jest bufor w postaci jednego mieszkania). Mimo tego buforu obawia się że transformator i pole ktore wytwarza może jakoś na nią negatywnie oddziaływać. Czy jest na mirko jakiś elektryk/elektronik który mógłby potwierdzić albo obalić jej obawy?
#elektronika #elektryka #mieszkanie
  • 9
@Nikodem:

Mimo tego buforu obawia się że transformator i pole ktore wytwarza


Mhmm - nie wiem co odpowiedzieć. Coś o maszynach wiem ale chyba 10 lat edukacji to za mało żeby ogarnać odpowiedź:
- jaki to bufor?
Przed czym chroni?
- Jakie pole? Elemtromagnetyczne?

Jedyne co ją może irytować to drgania konstrukji trafo, przenoszone przez ściany.
To "buczenie" bardzo ciche może nie być słyszalne odrazu ale w nocy może w...ić.
Wątpie
@Nikodem czy siostra jest w posiadaniu czapeczki z aluminiowej folii? Wydaje mi się, że gdyby była, to ten post nigdy nie miałby miejsca. Nie wspomnę już o tym, że temat szeroko znany w internecie.

Jedni biorą leki nasenne bo im transformator przeszkadza a innym wystarczy kawałek folii aluminiowej i fale są odbijane

Coś na zasadzie klucza do samochodu keyless, gdzie kradnie sie auta na walizke. Wsadzasz w pudełko z alu lub ołowiu
@Nikodem: i dobrze. Nauka nauką, rozum i zdrowy rozsądek rozumem i zdrowym rozsądkiem, ale jeśli ma przez następne lata się w tym mieszkaniu źle czuć i o każdego zwiędniętego kwiatka, każdą krostę na czubku nosa obwiniać wpływ "pola" od tego transformatora, to może lepiej nie.

Choć jak bardzo chcesz, to możesz siostrę spytać, czy swój telefon też trzyma w metalowej ekranującej kasetce, jak najdalej od ciała, czy normalnie go nosi ze