Wpis z mikrobloga

Alior vs Pekao
#kredyt2procent, dostanę pozytywną decyzję w obu bankach, przy moim scenariuszu spłacania różnice są pomijalne (3k na całym kredycie), dlatego wybiorę ten, który jest 'prostszy w obsłudze'.
Jakie macie doświadczenia z tymi bankami? Gdzie więcej rzeczy można załatwić online bez pojawiania się w placówce banku? Który jest przyjaźniejszy dla klientów pod kątem obsługi, ale też szczerości (brak ukrytych opłat, nagłe zmiany regulaminu itd.)?

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 39
  • Odpowiedz
@Mc_Radzio: Pekao S.A? Wieloletni klient z tej strony. Zawsze brakuje tam mocy przerobowych, jeżeli chodzi o formalności bank jest dość upierdliwy, potrafi negatywnie zaskoczyć. W sprawie kredytów 2% brakuje tam wiecznie doradców, ci z linii telefonicznej niewiele wiedzą. O Aliorze nie powiem za dużo, bo jedyny kontakt, jaki miałem, to raty na telewizor.
  • Odpowiedz
@Mc_Radzio tak z ciekawości, jak ci wychodzi tak mała różnica na całym kredycie jak Alior ma wysokie koszta początkowe, a pekao zerowe? Porównałeś to z ofertą pekao z zerową prowizja i własnym najtańszym na rynku ubezpieczeniem na życie od 25% kwoty kredytu?
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiezycoweNieruchy:
Parametry Alior:marża przez 120msc - 1.62%; marża po 120msc - 2.19%; oprocentowanie nominalne przez 120msc 1.62%; oprocentowanie po 120msc - 9%
Parametry Pekao SA: marża przez 120msc - 2%; marża po 120msc - 2.5%; oprocentowanie nominalne przez 120msc 2%; oprocentowanie po 120msc - 9.45%

Kredyt na 30 lat, 500k

Kredyt planuję spłacić w 10-15 lat lub szybciej jeśli będzie się to opłacało (stópki spadną poniżej 3%).

Wariant 1 (spłata w
  • Odpowiedz
@Mc_Radzio ja planuję spłaci w max 10 lat lub szybciej jeśli będzie się to opłacać. W Alior masz na start 15k kosztu za nic, po 3 latach obligacji 6.85 masz już 17.5k. W tym czasie musialbyś mieć ratę niższą o prawie 300 złotych przez 5 lat (sic!) żeby się to zrównało. Po tych 3 letnich obligacje pewnie znajdą się jakieś na więcej niż 3%. Po 5 latach musisz dostarczyć aliorowi swoje własne
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiezycoweNieruchy: Nie doliczyłem tego, że po 5 latach trzeba swoje ubezpieczenie na życie. W razie czego mam z pracy, ale fakt, gdybym to uwzględnił to pewnie Pekao wyjdzie lepiej, ale to będą pojedyncze tysiące.
Szczerze, to nie jestem przekonany czy obligacje za 2 lata będę mieć oprocentowanie wyższe niż 6%. Ciężko przewidzieć, co będzie z inflacją za 2 lata.

Ogólnie to różnice są niewielkie, dlatego pytam o kwestie nie tylko czysto
  • Odpowiedz
@Mc_Radzio @Mc_Radzio pomijasz fakt wysokich stóp procentowych teraz, za 5 lat jak już uzbierasz te pieniądze z niższej raty to one nie będą pod takim fajnym procentem jak mogłyby być na początku. Kapitał teraz jest dużo lepszy niż kapitał oszczędzony w racie. Poza tym po 5 latach jest przeliczenie na nowo dopłat i może będą one na tyle niskie że ten bk2% już się tak bardzo nie będzie opłacać względem kredytów komercyjnych,
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiezycoweNieruchy: Ooo, myślałem, że nie można refinasować bk2%.
Tak jak piszesz i tak samo mi wychodzi z moich obliczeń, czym szybsza spłata tym bardziej opłaca się Pekao. Z tego, co się orientuję to w Pekao wycena nieruchomości (479 zł) jest przed decyzją finansową więc już tym etapie pasuje się zdecydować, żeby głupio kasy nie wydawać. Nie wiem też ile się czeka w Pekao, bo Alior na ten moment chyba najszybciej obsługuje
  • Odpowiedz
@Mc_Radzio 185 za wycenę mieszkania do kwoty kredytu 500k. Dla danych jakie podałeś to pekao jednak lepsze. Podobno jednak alior teraz będzie dawał oprocentowanie po dopłatach ok. 1.3%. Wtedy Alior wygra, jutro się dopytam jak z tym oprocentowaniem u nich
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiezycoweNieruchy: A to ja od doradcy mam info, że wycena ponad 470. Mieszkanie ponad 600k, ale kredo 500k

Ciekawe od kiedy to 1.3% ma wejść, bo ja jutro mam właśnie wysyłać wniosek do Aliora i nic o tym nie słyszałem jeszcze
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiezycoweNieruchy: Nie szukałem jeszcze, bo tak naprawdę w zeszłym tygodniu dopiero rozpocząłem cały proces. Wstępnie rozmawiałem na ten temat z doradcą i mówił, że pomoże ogarnąć coś tańszego, a z lepszym zakresem, więc pewnie zdam się na niego.
  • Odpowiedz