Wpis z mikrobloga

#holandia #firma #przedsiebiorczosc

Czy ktoś z was pracuje na działalności A1 w Holandii? Może nakreślić mi parę rzeczy?
Czy da się dostać zezwolenie natychmiastowe jakoś bez prowadzenia wcześniej firmy przez 2 miesiące w Polsce?
Zezwolenie dają na max 2 lata czy można przedłużać w nieskończoność?
Słyszałem że trzeba zgłosić to że się wykonuje usługi w Holandii (zarówno ja jak i podmiot dla którego wykonuje zlecenie) to prawda? Czy nie ma wtedy obowiązku też opłacania podatku w Holandii?
Polecacie jakieś biura rachunkowe które ogarniają działalność na A1 w Holandii?
panbocian - #holandia #firma #przedsiebiorczosc

Czy ktoś z was pracuje na działalnoś...

źródło: establish-a-company-in-Egypt

Pobierz
  • 6
Nie wiem jak teraz, ale rok temu trochę się bawiłem z A1-kami, to szło to jak krew z nosa. Czekanie na decyzję kilka miesięcy a potem kolejne na kartę ekuz pracowniczą. W tym czasie klieci pracowali już za granicą, wszystkie decyzje były pozytywne. Możesz zawnioskować od razu po założeniu działalności. Jeśli Twoja działalność będzie kierowana do osób prywatnych, powinieneś założyć działalność w NL. (Albo walić w ch#$@ i nabijać na kasę fiskalną
To nie powinieneś mieć problemu, ZUS na zakonczenie okresu a1 prosi o faktury do wglądu żeby mogli określić udział przychodu polskiego w przychodach ogółem. Skladaj wniosek, leć do holki, zarabiaj hajs, i czekaj na decyzję. Na kilkanaście a1 które złożyłem, wszystkie przyjęto, a jedną po 2 latach cofnięto właśnie przez brak przychodu z polski. Gdzieś widziałem informator pdf zus dotyczący a1, ale nie mogę teraz znaleźć. Zadzwoń na infolinię ZUS jak masz
@panbocian: nie musisz prowadzić działalności 2 miesiące. Składasz do skarówki wniosek o numer vat-ue, to jest taki przedrostek PL do twojego NIPu. Składasz do zusu wniosek o A1 zaraz po otwarciu firmy, ale w tym wariancie musisz mieć te 25% przychodu w PL. Jak występujesz o A1 po dwóch miesiącach prowadzenia dzialności w PL (musisz mieć wystawione jakieś faktury) to jest to na trochę innych zasadach ale to musisz dopytać się
  • 0
@ministertornister: właśnie ja już jestem w Holandii i EKUZ nie wyrobie póki co bo nie opłacam tu składek w Polsce, meldunku nie mam w Holandii i nie zamierzam mieć, a z tego co czytałem to nie ma uregulowania prawnego co do braku meldunku co za czym idzie żadna kara nie jest przywidywana pomimo obowiązku meldunku. Da radę ogarnąć wszystko z terenu Holandii? Przez internet?