Wpis z mikrobloga

Ludzie to mają #!$%@? w tych głowach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj wpadł do mnie na działeczkę znajomy i chciał, abym jego synowi ze znajomymi pożyczył kampera na 3 tygodnie na wypad do Włoch. Nie dość ze jego syn największe czym jeździł to Skoda Fabia, nigdy nie jeździł nigdzie kamperem i podróż kamperem zna tylko z internetu to jeszcze ani słowem nie wspomniał za ile miałbym mu wypożyczyć.
  • 61
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: chłop chyba nie ma świadomości, z czym się to je. Kamper to nie jest samochodzik, tylko taki trochę większy. To jest często 7 metrów pojazdu, ponad 2 metry szerokości, a wszystko, co tam jest upakowane, jest zrobione z jak najlżejszych materiałów, żeby się mieścić w 3,5 tony (DMC dla kategorii B), gdzie trzeba brać pod uwagę jeszcze dwa ponad stulitrowe zbiorniki na wodę, butle gazowe itd. I to nie są
  • Odpowiedz
  • 25
@MistrzKowalski oj temat na bank wróci, jak mu nie przekazałeś że prośbą z deka oderwana od rzeczywistości.
Taki kamper na 3tygi w sezonie to nawet 15 000zł może kosztować... nie mówiąc o kosztach paliwa etc.
Delikatnie i szczerze mu powiedz ze jest to drogi sprzęt i syn miałby duży problem w życiu że splatą gdyby go zniszczyl. Trzeba liczyć możliwośći na zamiary i kalkulować na jakie ryzyko kogo stać.
  • Odpowiedz
nie wiem, czy dobry, czy nie bo go nawet nie znam, ale trzeba mieć tupet, aby przyjść do kogoś prawie obcego i chcieć pożyczyć wózek za 200 tys za friko


@MistrzKowalski: problemem nie jest to że ktoś cię zapytał tylko to że ludzie nie potrafią odmawiać albo nie akceptują odmowy.
Uważam że można zapytać wszystkich o wszystko i to żaden tupet. Po prostu ty umiej odmawiać a on nie powinien mieć
  • Odpowiedz
normalnie i zgodnie i z prawdą, że od początku sierpnia jedziemy z żoną do Chorwacji ( już kompletujemy kampera do wyjazdu i stoi akurat na działce)


@MistrzKowalski: W takim razie źle odpowiedziałeś, bo zostawiłeś furtkę, facet pomyśli, ze jest ok, tylko źle trafił, przyjdzie jak wrócisz z Chorwacji i co powiesz?
Że znów wyjezdzasz?
Trzeba odpowiedzieć normalnie, asertywnie
"Chłopie to kamper za 200 koła, nawet cię dobrze nie znam, tym bardziej
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski
Standardowa technika manipulacji.
Najpierw prośba niemożliwa lub absurdalna do realizacji, następnie już taka możliwa do zrealizowania. Ta pierwsza ma wzbudzić u ciebie poczucie żalu i winy i by to naprawić zgadzasz się na drugą prośbę.

Więc czekam aż wróci za niedługo do ciebie z inną prośbą - i nie zgadzaj się.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Ja odmawiam w ten sposób, że już kiedyś pożyczałem i się bardzo przejechałem ze szkodą dla siebie i od tamtej pory mam nauczkę i nie pożyczam. Jednocześnie przedstawiam alternatywne rozwiązanie, że można wypożyczyć za kasę od firmy i o nic się nie martwić jeśli się uszkodzi, bo jest ubezpieczone, itd., przedstawiając zalety takiej alternatywy. Przy okazji wspominam, że mój sprzęt jest używany i może się zepsuć, a wtedy byłby problem.
  • Odpowiedz
  • 1
@MistrzKowalski: Ja bym powiedział, że nawet jakbym nie jechał to wózka za 200k dzieciakowi bez udokumentowanego doświadczenia z wypożyczalni takich pojazdów nie wypożyczam, a jak coś to opłata i ubezpieczeni wyjdzie drożej, niż z wypożyczalni ;)
  • Odpowiedz
@apo: nigdy bym czegos takiego nie wypożyczył xD Wypożyczalnia ma pewnie drogie ubezpieczenia na te wózki, umowy. W czym te doświadczenie mialoby pomóc, jakby młody #!$%@?ł 3 tonowy wielki na 6 metrów pojazd? xD
  • Odpowiedz