Wpis z mikrobloga

Jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem i nie, nie jestem jakimś psychofanem Pana Nolana.
Książkę, na której podstawie nakręcono film, zaczalem czytać parę tygodni temu i nie zdążyłem skończyć jej przed obejrzeniem filmu, czego trochę żałuje.
Tempo, budowanie narracji i sposób jej prowadzenia, gra aktorska oraz caly montaż filmu, to u mnie maksymalna ilość punktów za to. Cillian Murphy, w tej roli odnalazł się doskonale.
Ścieżka dźwiękowa- jak to u Nolana, coś pięknego.
Jestem świeżo po seansie, na napisach końcowych cała sala zaczęła klaskać, więc reżyser musiał to usłyszeć, a ludziom się bardzo podobało.
Polecam obejrzeć, żeby choć troszkę liznąć tematu bomby atomowej, w erze świata wiszącego na skraju przepaści.

P.S. Czy ktoś już oglądał w Pradze?

#oppenheimer #kino #film #imax #barbie
NimRoll - Jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem i nie, nie jestem jakimś psychof...

źródło: IMG_1820

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@NimRoll: właśnie wróciłem z Pragi, muszę się wybrać do kina u nas żeby mieć powrownanie ale na teraz to super sprawa zobaczyć to na prawdziwym projektorze i ogromnym ekranie (na pewno większy niż w Katowicach)
  • Odpowiedz
@NimRoll: jeśli serio ludzie klaskali to jakaś inna mentalność. W Polsce byłem w dzień premiery to jak tylko zaczęły się napisy i zaświeciło się światło to każdy wstał i się zaczął zbierać.

Mimo, że dynamika w filmie nie jest dla mnie najważniejsza wszak swego czasu obejrzałem chyba wszystkie dramaty sądowe gdzie akcja to głównie rozmowa/zeznania i filmy te oceniałem na 9-10/10, tak co do tego filmu mam mocno mieszane odczucia.
  • Odpowiedz
@pmichallo98 Jak obejrzysz to napisz jakieś porównanie bo jestem bardzo ciekawy czy seans z projektorem na 70 mm takim jak w Pradze to jest aż tak duża odczuwalna różnica.
  • Odpowiedz