Wpis z mikrobloga

@Lesrley: No tak jak kolega powiedział, OBS.

Action! to pieśń przeszłości tak samo jak Bandicam czy Fraps, kiedy to wszystkie dobre programy były płatne i własnościowe.

W dzisiejszych czasach masz dostępny wolny i otwarty OBS na licencji GNU GPLv2 jak to Richard Matthew Stallman przykazał.

https://obsproject.com
  • 0
@supra107: @DeIziii Ale z was mędrcy xD
OBS również nagrywa sam dźwięk

Action jest cały czas aktualizowany, mniej obciąża procesor niż OBS :x
To jest kwestia braku jakiś konkretnych kodeków czy coś w ten desen :/
@Lesrley: Jeszcze takie pytanko, jaki system? Bo od Windowsa 10 1903 istnieje nowa metoda przechwytywania obrazu w OBS która bez problemu łapie mi obraz z Duckstation. Więc jeżeli nie jesteś jednym z tych którzy nadal siedzą na Windowsie 7 to nie powinieneś mieć z tym problemu po zmianie trybu przechwytywania.
  • 0
@supra107: Win 11, uruchomiłem teraz Syphon Filtera i wszystko normalnie jest przechwytywane a problem jest z np. Drieverem, ogólnie jakoś coś mi to nie działa prawidłowo.

Mam wersje USA 60 fps, przechwytuje w 60 fps a jak uruchamiam plik po nagranie chodzi jakoś wolniej :x

Na duckstation jaką masz ustawioną wewnętrzną skalę rozdzielczości?
@Lesrley: Tak, podbicie 5x pod 1080p. A co do klatek no to dziwna sprawa, bo też u mnie nagranie wydaje się bardziej klatkować, choć gra sama w sobie klatkuje bo to taka dokładna emulacja że też słabą wydajność emuluje. Albo też kwestia tego że Duckstation ustala ilość klatek pod NTSC/PAL ale same gry niekoniecznie w tylu chodzą, i może OBS tutaj sobie nie radzi.

Zobacz w ilu klatkach natywnie chodzi Driver