Wpis z mikrobloga

#motocykle #motocykle125 #skutery

Popękała mi szyba w Yamaha majesty (skyliner) 2004. Przeorałem internet, byłem na paru szrotach , kombinowałem na grupach na FB i nic. Jedyne co to jeden człowiek mógł sprzedać za 400 ale i tak z lekkim pęknięciem więc zrezygnowałem. Masakra, jeździ się bardzo niekomfortowo.

Szyba jest dokładnie taka jak tu
https://www.ebay.pl/itm/225468253072

Cena dla mnie kosmiczna.

Na allegro jest całe mnóstwo szyb uniwersalnych ale widzi mi się, że to raczej na motocykl niż na skutery. Ma ktoś jakiś pomysł?
  • 6
@Toszeron: ja skleiłem szybe klejem cyjanoakrylowym, ale jak użłem dużej siły to znowu jebła, myśle że taki klej plus oklejenie folią załątwi sprawe, poza tym 500zł za szybe to nie dużo, chinskie podróby sie zaczynaja pewnie od 200-300
  • 0
@Ulfric_Stormcloak:
Prędkość maksymalna jest co do zasady o 40 km/h niższa niż maksymalna dopuszczalna prędkość na autobanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z obudowy wyprowadzone są 4 śruby i poprzedni właściciel może dbał bardzo, to miał tylko sruba-szyba-podkladka-nakretka, co dla szyby oznaczało twardo na dziurach lub studzienkach. Ja dałem jeszcze podkładki filcowe z obu stron i jest lepiej no ale obiektywnie ze starości miała prawo popękać.