Wpis z mikrobloga

#stomatologia Drogi Mirki, czy praktykuje sie cos takiego jak teleporady stomatologiczne? W lutym leczylem po raz drugi zab kanalowo i aktualnie zaczal bolec. Dzwonilem do miejsca, gdzie to robilem, ale nie moge z dentysta porozmawiac telefonicznie, bo takie rzeczy to osobiscie, ze wzgledu na koniecznosc zrobienia zdjecia. Ma to sens, tyle, ze nie mieszkam juz w poblizu i mam jakies 200km.
Nie mam kogo sie zapytac, co powinienem teraz zrobic, ile moge z tym poczekac. Czy ktos moze mi doradzic czy leczyc to kanalowo po raz trzeci? Czy nie ma sensu i usuwac? A moze najpierw na diagnostyke? Jezeli tak, to do kogos specjalizujacego sie w leczeniu kanalowym?
  • 5
@tomek0409: to idź na konsultację do lekarza zajmującego się leczeniem endodontycznym pod mikroskopem. Może trzeba jeszcze w tym leczeniu coś poprawić, równie dobrze mogła rozszczelnić się sama odbudowa zęba przez co kanały się ponownie zainfekowały. Ja czasem jestem lekarzem, który podejmuje się 4 i nawet 5 leczenia kanałowego i wszystko się ładnie goi.
Bez konsultacji u dobrego, racjonalnego lekarza nie podejmowałbym radykalnych kroków w postaci usunięcia zęba.
Też dobrze wiem, że