Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz:
Global Expres to tania usługa, a nie szybka (szybki to jest EMS, za to drogi). Do tego to przesyłka spoza UE, więc musiała przejść odprawę celną, a na działania Urzędu Celno-Skarbowego, Poczta Polska nie ma wpływu.
Poza tym przesyłka nie była clona w Warszawie, wiec dojdzie czas transportu pomiędzy sortowniami, jak nie była to placówka w twoim regionie. PP nie decyduje, gdzie przesyłka ma trafić do oclenia, UCS po prostu
@pcela: o dziękuje za link. Wlansie widzę ostatni status „Zwolnienie przez urząd celny (poczta przychodząca) [WER Warszawa]”. Myślałem ze skoro tyle czasu trwało wysłanie między terminalami to jest ona chociaż w Krakowie gdzie ma dojść…
@KromkaMistrz:
Alipaczka pobiera dane z API, a tam Poczta udostępnia więcej info niż na stronie www.

A co do clenia przesyłek to UCS dokonuje tego w Warszawie, Pruszczu Gdańskim, Zabrzu, Lublinie (tylko import), Szczecinie, Poznaniu (tylko import) i Przemyślu.
@KromkaMistrz:
Alipaczka pobiera dane z API, a tam Poczta udostępnia więcej info niż na stronie www.

A co do clenia przesyłek to UCS dokonuje tego w Warszawie, Pruszczu Gdańskim, Zabrzu, Lublinie (tylko import), Szczecinie, Poznaniu (tylko import) i Przemyślu.

ps. Małopolskie podlega pod UCS w Zabrzu (Oddział Celny Pocztowy w Zabrzu), jeżeli chodzi o przesyłki pocztowe.
@KromkaMistrz: @KromkaMistrz Dzięki za info. U mnie wartość $135.00, a przesyłka $36.95. Jak się zorientowałem, że są nowe przepisy to poleciałem złożyć pełnomocnictwo na poczcie dla paczek powyżej 150 EUR na wszelki wypadek, bo się liczy całość wartość + przesyłka.

Z tym, że nie wiedziałem wtedy jeszcze gdzie będę mieszkał w Krakowie, więc paczka będzie miała troszkę dłuższą drogę niż u Ciebie, bo leci do rodzinnego Tarnowa (w sumie jeszcze 3
@KromkaMistrz: odebrane, ale nie ja odbierałem. Dowiem się jak wygeneruję za jakiś czas to poświadczenie na ich stronie, ale wyszło podobnie jak u Ciebie, bodaj 40 zł z hakiem (). Dzięki za info, jeszcze raz